sobota 27. júla 2019
Uplynulo 50 rokov odvtedy ako človek vstúpil na povrch Mesiaca


Ešte k 50 výročiu misie Apollo
Súvisiaci obrázokTento záber je veľmi zaujímavý. Je fotený v protisvetle na obežnej dráhe a celkom evidentne na ňom vidieť hviezdy čo je v rozpore s fotografiami nafotenými na Mesiaci a s tvrdením že na obežnej dráhe zeme nie je vidieť na fotkách hviezdy


Namiesto hviezd je po zjasnení na foto vidieť šmuhavé pozadie po vyskladaných projekčných plátnach. Jedno z nich bolo zánovnejšie ako ostatné a vyčuhovalo ako stojaty obdĺžnik čo Ufológovia považovali za sklenenú stavbu na Mesiaci

Člen skupiny Ramstein na štúdiovom Mesiaci....

Trollovia tvrdia že sú to v pozadí len dorobené reklamné hviezdy lebo sa nafotiť za dňa na orbite nedajú.

Ak by to tak bolo po zjasňovaní by sme nedosahovali tento efekt aby sa objavovali ďalšie a ďalšie hviezdy

Celé pozadie žiari hviezdami. To by takto reklamná agentúra nerobila

Prečo sa nedajú takto identifikovať na foto z Apollo aj hviezdy na Mesiaci?

Narazil som na záber povrchu Mesiaca kde sú viditeľné hviezdy. Je to foto NASA z misie Lunar Orbiter III. To akože ufo je tam irelevantné preto že to ufo vôbec nemusí byť vlastne tam žiadne ufo ani nieje:-). Je to len vec prílišnej predstavivosti. ... možno tak vidieť všeličo.... 
Objavom sú pre mňa tie hviezdy o ktorých astronauti tvrdili že ich z povrchu Mesiaca vôbec nevideli a že sa nedajú odfotiť. A Lunar Orbiter ich odfotil? Ako to?

According to Waring, in a recent post to his weird blog UFO Sightings Daily, the old 1967 NASA photo, taken during the Lunar Orbiter III mission (frame 3073) to the Moon, actually shows an alien UFO craft parked inside the Manilius crater on the lunar surface.
inquisitr.com/.../...
A vôbec nešlo o dlhú expozíciu preto že by sme mali povrch mesiaca celkom prepálený a zrejme i rozmazaný preto že Orbiter sa na obežnej dráhe pohyboval pomerne rýchlo nemohol si dovoliť nejaké dlhé časy. Šlo predsa o snímanie povrchu Mesiaca a tam musela byť nastavená taká expozícia aby bol povrch čo najčitateľnejší s čo najlepším rozlíšením preto si tam pri tom nemohli dovoliť dlhé časy:-)))) Snímky museli byť mäkké neprepálené. Dlhé časy by to nielen prepálili ale aj rozmazali:-DDDD DD
Kdesi som čítal aj to že Mesiac má slabú odrazivosť svetla. Jeho tmavoasvaltový povrch svetlo dobre pohlcuje a neodráža tak intenzívne....
Záber je hodne z uhla s pohľadu k vzdialenému horizontu. Slnko pečie sprava. Tiene sú ostré a tmavé hlavne ten v tom krátery. Čo je v tieni vôbec nevidieť. A treba si všimnúť že najviac sú prepálené práve hviezdy

Ako to bolo skutočne kde to natáčali?

Záhadné dúhové odlesky na čiernom pozadí Mesačnej oblohy. 
Ako vidíte na tomto zábere  po zjasnení obrázka na tmavom pozadí nie je ani stopa po hviezdách ale, sú tam záhadné dôhové dolesky


Kde na tomto obrázku vidíte akúkoľvek stopu ho hviezdách ako na záberoch z orbity? A záber z orbity je robený v slnečnom jase. Ale ten dúhový odlesk ten sa na filme zachytil, ale hviezdy nie:-) To je veľmi veľmi zaujímavé.

A všimnite si i tú zvyslú štruktúru pozadia

Hoagland to vysvetluje tými sklenenými stavbami na Mesiaci pritom sú to stopy po niečom inom. Stopy zrniečok skla projekčného plátna prednej projekcie.
A bolo to treba prekryť odborným výkladom UFOlógov:-) Čo by teda lámalo svetlo na čiernočiernej Mesačnej oblohe stovky metrov nad jeho povrchom? Áno muselo to byť sklo, ale v žaiadnom prípade nemohlo ísť o obrovské sklenené stavby na Mesiaci:-) Kamufláž a zastieranie stopy po kamufláži? Alebo bol Hoagland naozaj presvedčený o obrovských sklenených stavbách na Mesiaci?
A projekčné plátno nemohlo prísť do úvahy. Boli to predsa zábery z povrchu Mesiaca.
NASA týmto spektrálnym odleskom vôbec nevenovala pozornosť aspoň neviem o snahe že by sa to pokúsili nejako vysvetliť či komentovať. Skrátka nad mesačným povrchom všade vysia kúsočky skla. Hoagland tvrdí že všade okolo boli zvyšky veľkej sklenenej kopule. Podľa mňa absolútna blbosť. Sklenené čiastočky vysiace nehybne stovky metrov nad povrchom Mesiaca to je tiež blbosť to je potom reálnejšie to projekčné plátno v pozadí.....


 Hoagland ukazuje  na zväčšených záberoch záhadné spektrálne odrazy na čiernom pozadí údajnej mesačnej oblohy. Podľa neho vznikli na obrovských sklenených mesačných stavbách v ktorých by sa ale muselo lámať svetlo úplne inak a museli by sme ich na zábere dolu predsa len vidieť. Predstavte si že by ste na mesačný povrch postavili 30 m vysokú fľašu z číreho skla, alebo hranol z číreho skla. Bolo by ho predsa len vidieť nebol by úplne neviditeľný a videli by sme ho ako trojrozmerný priehľadný predmet, ktorý skresľuje za sebou pozadie

Tie údajne vidieť po zjasnení mesačných záberov ako napríklad na tomto zábere:
Toto je fotografie udělaná z Apollo 14. Je to snímek vyfocený Alanem Shepardem, který byl velitelem. Když se podíváme na sever, je tam Edgar Mitchell, se kterým jsem toto všechno probíral v roce 1996 v programu Art Bell. 
Ten astronaout Mitchel, ktorý tvrdí že sú tu mimoni. Čo iné mohol Mitchel povedať Hoaglandovi. Nemohol mu povedať ty vôl to je stopa po projekčnom plátne ale nikomu to nehovor je to vec národnej bezpečnosti Spojených Štátou....
Tady je Mitchellův stín. A zde je ten neuvěřitelný dóm na pozadí klenoucí se nad Mitchellem, který o něm zjevně nemá ani tušení.
A tady je vložená oblast, kde - protože já mám originál tohoto neocenitelného snímku, jenž byl zachráněn před záměrným zničením NASA, myslím, že v roce 1971, džentlmenem jménem Ken Johnston, uložen po 30 let a poté mi byl fyzicky předán v Seattlu v roce 1995. Vložil jsem ho do PC snímače (který byl tehdy dost primitivní ve srovnání s tím, co máme dnes k dispozici), oskenoval jsem ho, zvýšil jasnost, a výsledek ještě jednou... a bingo! Vyskočila z toho tahle úžasná geometrie.

Projekčné plátno sa skladalo z mnohých dielou odlišnej kvality a ten domnelý dóm bola len časť projekčného plátna ktorá bola zrejme odlišná novšia... 
To je môj osobný názor, žiadny sklenený dóm. Nič také na Mesiaci neexistuje ale ako krytie stôp po prejekčnom plátne je to možná varianta ako ten ťažkovysvetlite lný odĺžnik vysvetľovať ale je to tvrdenie stojace na veľmi tenkom lade....:-) 
Inak nie je tam prítomná žiadna priestorová kvadratúra ako pri trojrozmerných budovách, je to plošný stojací obdĺžnik.


USA FAKELAND v pozadí je projekčné plátko a odlesky od zrniečok skla ktorými sú plátna posiate kvôli lepšej brilantnosti premietaného obrazu.To kulisárium v pozadí je jednoznačné, zdá sa že z neho vyčuhujú i nejaké nejasné písmená a priečne predelovacie čmuhy, zvyslé by mohli byť stopy po prevíjaní filmu, ale priečne?  Ale ani tie zvyslé nemôžu byť škrábance po prevíjaní filmu sú to celé zvyslé pásy a sú pravidelne rozmiestnené za sebou. To ani náhodou nie je Mesačná obloha ale jednoznačné štúdiové pozadie.
Hoagland tvrdí že mali k dispozícii originál zábery ktoré vyniesol z NASA jeho kolega. Keď však zjasníte záber ktorý je pastnutý sem žiadny takýto útvar už na ňom neobjavíte. Ale ani stopy po hviezdach nie. Ako keby bol celý prerobený a vyžehlený.
Zrejme vďaka spomínanému džentlmenovi Ken Johanstonovi sa originály zachovali, preto že ich v NASA už po roku 1971 ničili?!!!
Prečo ich asi ničili? A zachovali sa len tie vyžehlené bez týchto stôp po projekčnom pozadí? Ak by NASA bola vedomá toho že sú tam sklenené stavby nikdy by origináli neničila. Neskôr povedali že ich stratili.
Keď Haselblad zachytil tú modrú škvrnu zachytil by aj svetlo hviezd. Tak že tá modrá škvrna bola vydávaná za odlesk z neviditeľnej sklenenej stavby na mesiaci. Samozrejme mohla by byť vydávaná aj za akési modré UFO možno by to bolo jednoduchšie. A napokon záberov UFO je na mesačných fotografiách až podozrivo neurekom. A veľmi bizardných:-) To je celá ďalšia sporná kapitola, ktorá presvedčivo nemôže podopierať to že USA skutočne pristáli na Mesiaci.
Americkí astronuti ako Mitchel prítomnosť UFO na Mesiaci dosvedčujú, preto že taký bol plán a UFO sa do snímkou priamo aranžovalo.

Ako sa vyrábajú záhadné stavby na Mesiaci:-)Stopy na Měsíci občas zmízí do 5min:

AS15-82-11140 - time 165:39:51 - hq.nasa.gov/.../...
AS15-82-11141 - time 165:44:46 - hq.nasa.gov/.../...
time: hq.nasa.gov/.../images15.html (time: mission hours:min:sec)
:D


Kua tie lepiace pásky si treba všimnúť:-) Vidím dobre? Alebo sa mi to len zdá. Takto prilepený znak USA na mesačnom module? Projekt za miliardy a takto prislintené zhužvané a odliepajúce sa logo UNITED STATES ? Že by to tak dobre držalo v tých extrémnych tepelnýc rozdieloch na povrchu Mesiaca? Skrátka strašné!! Neuveriteľné  

Generální ředitel Roskosmosu: Byli Američané na Měsíci?

Roskosmos/Sergey Ryazanskiy
Svět
Získat krátkou URL
596972
Generální ředitel státního podniku Roskosmos Dmitrij Rogozin navrhl, aby bylo prověřeno, jestli byli Američané na Měsíci. Hovořil o tom během své návštěvy společnosti Ruské kosmické systémy společně s moldavským prezidentem Igorem Dodonem.
„Vytkli jsme si za cíl letět a zkontrolovat, jestli tam byli nebo ne <…> Oni říkají, že byli, my to prověříme," odpověděl Rogozin na příslušnou otázku.
Podle slov generálního ředitele Roskosmosu žádná země na světě nyní nemůže realizovat měsíční program sama, proto spoléhá na spolupráci s USA ve zkoumání přírodní družice Země. Později ruský kosmonaut Sergej Rjazanskij, když komentoval projev Rogozina, prohlásil, že nepochybuje o faktu přistání Američanů na Měsíci.
„Je možné, že existují zbytky přistávacích modulů, roverů a ostatního," řekl kosmonaut v rozhovoru pro ruskou rozhlasovou stanici.

Ale Rogozin prekvapil:
Generální ředitel státního podniku Roskosmos Dmitrij Rogozin navrhl, aby bylo prověřeno, jestli byli Američané na Měsíci. Hovořil o tom během své návštěvy společnosti Ruské kosmické systémy společně s moldavským prezidentem Igorem Dodonem.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Apollo podvod
„Vytkli jsme si za cíl letět a zkontrolovat, jestli tam byli nebo ne <…> Oni říkají, že byli, my to prověříme," odpověděl Rogozin na příslušnou otázku.
Súvisiaci obrázok

Tak toto je teda tóčo,  že to Rogozin takto natvrdo povedal. To sa muselo niečo vážneho udiať. Rusi asi niečo vedia. Už aj skôr naznačovali, že s programom Apollo nečo nebolo v poriadku. Fotografie sú manipulované upravované nie je na nich ani stopa po hviezdach. Ani astronauti si nespomínajú že by ich videli. A napokon je tam problém s radiačnými pásmi. Vo výške 560 k nad zemov jedná z STS misií raketoplánov v roku 1998 zažila nemilé prekvapenie keď sa im začalo blískať na očnom pozadí čo spôsibovali ťažké častice prenikajúce loďou a lebkov astronautov. NASA bola týmto javom zjavne zaskočená. Astronauti s programu Apollo sa na tento fenomén nikdy nesťažovali a nikde ho nepopisovali pokiaľ som v tej dobe sledoval spravodajstvo.
Vyššie je ale radiácia väčšia ako by sa asi blískalo v hlavách astronautom ktorý by leteli cez radiačné pásy keď rakotoplán sa ich ani len nedotkol. Po 50 rokoch už sa pochybuje skoro celkom oprávnene o USA úspechu na Mesiaci. Tu pod foto je o tom niečo viac hlavne o tej radiácii: aragonit11.blogspot.com/2018/11/blog-post.html
Dôkazy sú stále jednoznačnejšie:

Toto by malo stačiť ako dostatočný dôkaz. Ak by to nebolo Slnko ani dva leflektory tak by to muselo byť ako že ináč iba UFO:-) Len na to by sa mohli vyhovoriť:-)


Vezmeme si na pomoc grafický editor (např. Photoshop). Nahrajeme do něj některou z fotek z dílny NASA a zaměříme se na údajné slunce. Pomocí křivek změníme nastavení vstupu na 247-249 a výstupu na 0. Rázejm je vidět, že uprostřed zdroje světla je nějaký horký bod, jenž svítí a dokonce a dokonce se odráží na levém boku reflektoru. Prohlédněte si následující sérii fotek, kde je postupmě měněna intezita barev pomocí křivky.
Srovnejme to ještě jednou s fotkami z NASA při stejných hodnotách křivek. Dostaneme dva rozžhavené body. Proč? Protože jsou to dva reflektory.
Tie dôkazy sú stále jednoznačnejšie sú usvedčený s podvodu už teraz fyzikálne a optika nepustia:

Mise Gemini: Opravdové slunce ve Vesmíru má špecifický tvar

Skutečné Slunce nad povrchem Země

Mise Apollo Slunce na Měsíci
Co je tedy na těch fotkách tak divného? Když porovnáme fotky ze Země a z Vesmíru, Slunce vypadá stejně. Když totéž srovnání provedeme se sluncem na Měsíci, je tu hned na první pohled něco jinak. A to si uvědomme, že na Zemi máme atmosféru a mraky. Tohle všechno podle oficiálních vyjádření na Měsíci není. Přesto fotky Slunce z Vesmíru vypadají hodně podobně.
Když zaměříte pozornost na střed bílého kotouče, všimnete si výrazného bílého bodu a pak soustředné kruhy o odstupňované intezitě světla. Tohle je typický jev pro reflektor (žárovku). Skutečné Slunce by buď film vypálilo úplně (fotka by byla přesvícená) a nebo s použitím clony by bylo mnohem slabší. Slunce má na fotkách vždy jednolitou barvu. Navíc se na fotkách světlo od Slunce šíří v paprscích (do hvězdy), kdežto od žárovky v soustředných kruzích.


Původní objev tohoto jevu učinil uživatel YouTube greenmagos. Ten taky upozorňoval na nesrovnalosti ve velikosti a poskakování odlesku reflektorů na vizorech astronautů. Z toho totiž bylo patrné, že byly použity reflektory a nikoli Slunce. Bohužel tato videa byla YT cenzurována, jako ostatně vše, co je v rozporu se zažitými dogmaty…
https://www.suenee.cz/slunce-na-fotografiich-z-mesice-je-podvod/

Rusi začali budovať ťažkú raketu JENISEJ


Státní kosmické vědeckovýrobní středisko M. V. Chruničeva

Termín vytvoření ruské supertěžké rakety pro let na Měsíc je stanoven

Sergey Mamontov
Získat krátkou URL
Byl schválen detailní plánový harmonogram vytvoření supertěžké nosné rakety. Informoval o tom na Twitteru generální ředitel státní korporace Roskosmos Dmitrij Rogozin.
Raketa se bude podle příspěvku nazývat Jenisej. Jejím vypracováním se bude zabývat Federální státní jednotný podnik Státní vědeckovýrobní raketové a kosmické středisko CSKB-Progress a raketová a kosmická korporace Eněrgija S. P. Koroljova. Za vytvoření třetího stupně odpovídá Státní kosmické vědeckovýrobní středisko M. V. Chruničeva.
Vytvoření ruské supertěžké kosmické nosné rakety bylo oznámeno v srpnu 2018. V prosinci se bylo uveřejněno, že nosná raketa má šest bočních bloků s motory RD-171 a jeden centrální blok s motorem RD-180 a její výška činí přibližně 100 m.
Podle dostupných údajů budou pro první stupeň použity bloky rakety Sojuz-5 a třetí stupeň bude vytvořen v rámci projektu rakety Angara-5B, na němž pracuje Státní kosmické vědeckovýrobní středisko M. V. Chruničeva.
První start Jeniseje je naplánován na rok 2028 z kosmodromu Vostočnyj. Náklady na vytvoření nosné rakety a budování nutné infrastruktury tvoří 1,5 trilionu rublů. Hlavním účelem bude zajištění letů do dalekého vesmíru, konkrétně k Měsíci a Marsu.

No konečne sa začali hýbať ale je to moc neskorý termín. Počkáme si až 9 rokov na to aby Jenisej štartoval?
To je pridlho.
To ich fakt Čína na Mesiaci predbehne. Mali by ten program úrýchliť. Jenisej by mal štartovať skôr i tak pôjde najskôr o nepilotovaný let.
Ale dúfajme že tie ďaleké termíny sú len taktikou aby nevyplašili konkurenciu a napokon program urýchlia respektíve pripravia skôr

Rakouská média: Americké kosmické technologie uvízly v minulosti

Oleg Artemiev
Získat krátkou URL
Rusko značně předběhlo USA v rozvoji kosmických technologií, o čemž svědčí další generace ruských skafandrů, píšou rakouské noviny Der Standard.
Noviny uvádějí, že kosmické technologie jsou spojeny s budoucností, ale USA v tomto směru uvízly v minulosti. Americké kosmické lodě ke konci své epochy létaly se zastaralými a nedostatečně silnými palubními počítači, zatímco ruské Sojuzy byly vytvářeny na základě technologií, které je možné neustále zlepšovat.
Příkladem vedoucí pozice Ruska jsou i skafandry, které ruští kosmonauté používají na ISS. Americké typy jsou vyprojektovány před více než 40 lety a jejich vzhled, který byl plánován na 15 let, značně zastaral, což neustále zvyšuje riziko pro astronauty, uvádějí noviny s odkazem na odborníky NASA. Jako příklad špatného stavu amerických skafandrů Der Standard je uváděna příhoda, která se stala před pěti lety italskému astronautu Lucovi Parmitanovi. Během výstupu do otevřeného vesmíru jeho americký skafandr selhal: přestalo fungovat čidlo oxidu uhličitého a potom Parmitano ucítil na zátylku vodu, která mu začala polévat obličej. Nedošlo k tragédii, ale pečlivá prověrka odhalila kritický stav skafandrů vyrobených v USA. NASA nyní pracuje na nových typech, ale jejich vytvoření může trvat ještě několik let.
Noviny uvádějí, že Rusko je v tomto směru značně napřed a už používá moderní skafandry Orlan MKS. Jsou vybaveny automatickým systémem chlazení a speciálním čidlem, které upozorní v případě úniku tekutin, a nový materiál dělá skafandr mnohem pevnějším.
Novou výstroj už použili ruští kosmonauté Oleg Kononěnko a Sergej Prokopjev během nedávné operace na ISS s výstupem do otevřeného vesmíru. Kromě toho noviny uvádějí, že během nadcházející přípravy kosmických letů ve Hvězdném městečku u Moskvy si nové ruské skafandry vyzkouší i američtí astronauté.

Adonis
No šéf ruského kosmického programu a Roskosmosu má trochu jiný názor. Nedávno uvedl, že Roskosmos a tím pádem vlastně celá ruská kosmounautika prochází v současnosti naprostým technologickým kolapsem
Téměř veškerá výrobní zařízení podniků Roskosmos je zastaralá, řekl šéf státního podniku Dmitrij Rogozin agentuře RIA Novosti.
Podle něj, alespoň 87% kapacity ruského vesmírného průmyslu pochází z dob CCCP a nesplňuje ani základní moderní standardy.
Finanční ztráta výrobce ruské kosmické lodi Soyuz a Progress RSC (Rocket and Space Corporation neboli Energia) v loňském roce činila 1,458 miliard rublů a to Roskosmos ještě a zcela nepochopitelně vyrábí i tramvaje a zemědělské stroje....
www.finanz.ru/novosti/aktsii/rogozin-konstatiroval-tekhnologicheskiy-kollaps-roskosmosa-1027749135
 
Piovarči,
Toto tu otrepávaš všetkým o hlavy už hodne dlho. Rogozin to povedal zrejme preto aby do kozmických technológií v Rusku rýchlejšie natiekli prostriedky a situácia sa zlepšila a to sa i deje.

Ale Zdenek Škorňak mál pozoruhodný príspevok o hviezdnej oblohe okolo ISS a to je podľa maňa veľmi pozoruhodné:

Ten, kdo sledoval přímý přenos z ISS jak bylo Ruští kosmonauti venku z lodě 7:40hod a měnila se den v noc, jak vypadala hvězdná obloha vesmíru a vzpomene na přenos z přistání Apola na měsíci, srovná si v hlavě co viděl a opomeneme tu vlající vlajku USA, tak se zamýšlí nad realitou holéhoúdu, asi měli velmi špatné kamery, že neregistrovaly hvězdný vesmír a mnoho druhého, viz ty skafandry, jak je ochránily před zařením slunečních erupcí, které bylo v tuto dobu abnormální a účinnost jeho neznámá a když se při nižší intenzitě pokoušeli o výškový rekord s raketoplánem, tak to kvůli tohoto slunečního záření i když byly erupce na Slunci mnohem nižší, než při tzv přistání na měsíci to vzhledem ohrožení života vzdali, i na ISS mají kapsle ve kterých se ukrývají před tímto zářením, když je intenzívní, což skafandry mnohem vyspělejší Ruské neumí úplně eliminovat???
Domnívám se, že Měsíc je pouze politická hra co ví jeden o druhém, nezodpovězenych bodů je mnoho a všichni hrají mrtvého brouka a člověk jenom kouká!!!

Tak že ono sa nám nad tým USA klamstvom o Mesiaci stále viac zmráka:-) Preto sa Rogozin rozhodol dávnu USA prítomnosť na Mesiaci preveriť.

NASA chce posílat astronauty na ISS Sojuzy

Grigory Sysoev
Získat krátkou URL
NASA hodlá posílat astronauty na ISS ruskými Sojuzy i poté, co v roce 2019 vyprší platnost nynější smlouvy, prohlásila mluvčí americké vesmírné agentury Stephanie Schierholzová.
„Nejvyšší vedení NASA vyslovilo záměr posílat americké astronauty Sojuzy po roce 2019 a také Rusy americkými pilotovanými loděmi", uvádí slova Schierholzové portál Space.com.
Promluvila také o účelnosti smíšených rusko-amerických posádek. V roce 2016 koupila NASA přes korporaci Boeing od RKK Eněrgija pět míst v Sojuzech pro přepravu astronautů na ISS.
V říjnu zveřejnila NASA upřesněný harmonogram nadcházejících letů Space X a Boeing a oznámila prodloužení termínu zkoušek pro obě společnosti nejméně o dva měsíce. Podle nynějších plánů se má zkušební let lodi společnosti Space X v bezpilotním režimu konat v lednu 2019, první pilotovaný let se může uskutečnit v červnu. První pilotovaný let lodi společnosti Boeing se má konat v srpnu 2019.

Na Slunci byl v neděli okolo 19:00 moskevského času (18.00 CET) zaznamenán mohutný výbuch nejvyšší aktivní třídy. Informují o tom na stránce Fyzikálního institutu Akademie věd.

Nový výbuch se řadí ke třídě X, přiřadili mu body X8.2. Index výbuchové aktivity dosahuje 9,8 bodů z 10 možných. Je to už čtvrtý mohutný výbuch na nebeském tělesu za poslední dobu.
cz.sputniknews.com/.../...
Sedmého září byl znovu zaznamenán výbuch, který byl přiřazen ke třídě X. Poté na Zem dolehla silná geomagnetická bouře, která vyvolala výpadek družicových systémů spojení a odrazila se na práci počítačové sítě na celé planetě.

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice se schovala 10. září do speciálního úkrytu kvůli nebezpečí způsobeného sluneční erupcí, sdělil v pondělí novinářům ředitel Vědeckovýzkumné ho ústavu jaderné fyziky D.V. Skobelcyna Moskevské státní Lomonosovovy univerzity Michail Panasjuk
cz.sputniknews.com/.../...
A kde sa schovávali astronauti ktorí leteli k mesiacu cez Wan Alenove radiačné pásy.....

Média se dozvěděla, jak se v USA snaží odmítnout motory RD-180

Foto : Wikipedia/NASA
Americké vojenské letectvo pátrá po způsobech, jak odmítnout ruské raketové motory RD-180. Uvádí se to v textu výběrového řízení, který získala k dispozici RT.
Podle televizní zprávy je hlavním cílem vojenského letectva USA získání nových dodavatelů, kteří zabezpečí vynesení satelitů systému národní bezpečnosti na požadovanou oběžnou dráhu „ve stanoveném termínu a s velkou mírou spolehlivosti“.
„Priority výběrového řízení jsou následující: zaručený přístup do vesmíru, zajištění úspěšného vykonání úkolů, zbavení se motorů nevyrobených spojenci (například, ruských RD-180), zlevnění projektu, rozvoj stabilního konkurenčního prostředí na domácím trhu, snížení výdajů na integraci družic a obtíží souvisejících s modifikacemi a také včasné vyčlenění prostředků a nákup startovacích služeb,“ uvádí se v dokumentu.
V rámci výběrového řízení mají být uzavřeny dvě smlouvy na období od rozpočtového roku 2020 do roku 2024.
Dne 3. dubna během zasedání ve Sněmovně reprezentantů šéf amerického velitelství vzdušných sil generál John Raymond řekl, že USA přestanou po roce 2022 kupovat ruské raketové motory RD-180.
Vyslovil přitom přesvědčení, že armáda nebude mít problémy s vývojem amerického motoru a že Pentagon nehodlá uvažovat o náhradních plánech pro případ neúspěchu.
USA používají ruské motory pro své rakety Atlas-5 od roku 1997. Pokusy o vývoj vlastních analogů byly zatím neúspěšné. V roce 2015 zakázal Kongres kvůli vyhrocení krize v americko-ruských vztazích nákup těchto motorů, avšak později zákaz odvolal kvůli nemožnosti nalezení náhrady.
Od té doby bylo USA dodáno 17 raketových motorů.

Piovarči
USA používají ruské motory pro své rakety Atlas-5 od roku 1997. Pokusy o vývoj vlastních analogů byly zatím neúspěšné.
Adonis vieš čítať?:-)
Používajú tie motory od roku 97 teda už 21 rokov!!
A ešte do roku 2022 budú Ruské motory kupovať pre ich spolahlivosť hňupe:-)
Toto už je USA hanba
že nemajú obdobu vlastných motorov a musia stále kupovať tie komunistické šlendriány ešte z éry CCCP:-)

V roce 2015 zakázal Kongres kvůli vyhrocení krize v americko-ruských vztazích nákup těchto motorů, avšak později zákaz odvolal kvůli nemožnosti nalezení náhrady.
dohromady 24 rokov budú závislí na tých starých ruských herkách:-)))
No hanba!
Tak že USA šlendrián dodnes žiadnu obdobu náhrady za ruské motory nevymyslel. Skrátka neschopní hajzli sú to nič viac:-)
Rusko medzitým vyvinulo najsilnejší raketový motor - asi to vedia:-)

Adonis
Eduard Piovarči, To není USA, to je jedna soukromá společnost ULA a jedna její raketa Atlas, dětsky hloupej a neskonale pitomej čobole. Hanba a veliká ostuda hlavně je, že ruské rakety na trhu nosičů dnes mají 8 procent a jen jedna US soukromá společnost SpaceX která rozhodně nepoužívá motory od Stepní hordy, ale své vlastní, které májí navíc nejlepší poměr váha - výkon na celém světě a má celých 65 procent trhu a to ještě před 4 roky měl Azbukistán 55 procent, to je ta ruská ostuda způsobená ruským šlendriánem a zoufalou neschopností rusáků atd A těch náhrad za ruské motory je hobně ty čobolácký zblblo z jeskyně
A k čemu bude rusákovi ten nejsilnější motor, tzv. Car motor? Mimochodem opět založený na 50 let staré koncepci RD-170? Mimo zvýšení výkonu Žádná nová inovace, žádné nové technologie nic, jen tupá váha na jedno použití asi jim bude stejně platný jako kdysi největší dělo Car-puška, tedy k hovnu, raketu pro tento motor nemají ještě ani namalovanou

Piovarči
Adonis,
A prečo teda USA nenakupujú tie motory od SPACEX čobole:-))))

A ide o armádne letectvo USA, ktoré tie motory potrebuje a nakupuje cez nejakú americkú firmu:-)))
Podle televizní zprávy je hlavním cílem vojenského letectva USA získání nových dodavatelů, kteří zabezpečí vynesení satelitů systému národní bezpečnosti na požadovanou oběžnou dráhu „ve stanoveném termínu a s velkou mírou spolehlivosti“.

A prečo teda armaďáci kupujú od stepnej hordy keď majú doma lepšie:-)))
Lepší analog jednoducho nemajú preto ich ešte nakupujú:-))
Také je to jednoduché čobole!:-)

Ako vieš že v novom Ruskom motore nie je žiadna inovácia? Trepeš a klameš stále dookola.

Rogozin tiež doplnil, že pokiaľ ide o ťažnú silu, nemá tento motor vo svete obdobu.
Nový motor je modernejšou verziou motora RD-170, ktorý je v súčasnosti najsilnejší raketový motor na kvapalné palivo.
Jeho rôzne modifikácie používala už sovietska superraketa Energija a rusko-ukrajinské rakety Zenit.

Raketu strednej triedy Sojuz-5, ktorá bude využívať novú verziu motora, vyvíja korporácia Energija. Roskosmos nedávno potvrdil jej konštrukčný návrh.
Má byť dokončená do roku 2021, jej letové skúšky sú plánované na rok 2022 z kozmodrómu Bajkonur.

V tom istom roku má byť hotová aj čiastočne znovu použiteľná vesmírna loď Federacija, ktorú by mala raketa Sojuz-5 vyniesť na nízku obežnú dráhu Zeme.
Tak že nový a najvýkonnejší raketový motor bude používať od roku 2022 nová raketa Sojuz 5. ČOBOLE!:-))))

 Adonis
Čobole a čo povieš na to že Space X má problém s padákmi:-)
Správa z 10 mája 2019 Čobole:-)
Testy nevyšli:-)
pruser

Vesmírna spoločnosť Elona Muska sa pripravuje na vyslanie prvej posádky z NASA na Medzinárodnú vesmírnu stanicu vo vlastnej rakete, k čomu však potrebuje dotiahnuť do konca ešte niekoľko dôležitých vecí. Aktuálne ale nejde všetko podľa plánu a po niekoľkých zlyhaniach prišli ďalšie negatívne správy. Skúšky bezpečnosti padákov pre modul Crew Dragon nedopadli podľa predstáv SpaceX, ktorý ich testoval minulý mesiac na vyschnutom jazere v Nevade.
Celý test prebehol pred pár týždňami na jazere Delamar Dry Lake, kde SpaceX testoval parašutistický systém jeho modulu pre ľudskú posádku. Spoločnosť tam vykonala jednu z desiatich skúšok, ktorá ale skončila pádom prázdneho modulu Crew Dragon priamo na zem, čo potvrdil počas rokovania s vládnymi predstaviteľmi USA Bill Gerstenmaier, administrátor z NASA.
Ďalší neúspešný test
Podľa jeho výpovede zlyhal jeden zo štyroch padákov ešte pred samotným testom, kvôli čomu spoločnosť nedosiahla očakávané výsledky, informuje ArsTechnica. Crew Dragon je pritom vybavený celkovo 4 padákmi, ktoré majú za úlohu spomaliť modul pri páde na zem. Toto testovanie ale bolo navrhnuté, aby sa ukázalo či je modul schopný bezpečne pristáť na zemi aj s jedným nefunkčným padákom, informoval Futurism.
Príčina zlyhania testu nie je podľa Gerstenmaiera jasná a môže byť za ňou zle navrhnuté testovanie, ale aj zlý dizajn padákov či chyba pri páde z lietadla. SpaceX a NASA tak teraz musia vyšetrovať ďalšiu nehodu, ktorá prišla len krátko po zlyhaní modulu Crew Dragon a jeho záchranných motorov SuperDracos.

Tak ako Čobole ešte si myslíš že len tak rýchlo poletia s tou posádkou na ISS?
https://fontech.startitup.sk/spacex-neuspesne-testovanie-padakov-pre-crew-dragon/

Rusko, Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin
Rusko odstúpilo od amerického projektu výstavby stanice pri Mesiaci
Rusko oznámilo, že "si nemôže dovoliť zúčastniť sa na americkom projekte výstavby stanice na obežnej dráhe Mesiaca v jeho súčasnej podobe". Podľa agentúry Interfax to v ruskom meste Koroľov vyhlásil šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrij Rogozin.
Rusko sa na americkom projekte nebude zúčastňovať „vo vedľajšej úlohe“, ale vybuduje vlastný transportný systém, uviedol Rogozin.
Dodal, že Rusko by mohlo vybudovať lunárnu vedeckú stanicu „spolu s členskými štátmi BRICS“ – spoločného hospodárskeho zoskupenia krajín Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika.
„Či to bude ruská alebo medzinárodná lunárna stanica, to je ešte predmetom rozhovorov,“ poznamenal Rogozin.
Pripomenul, že Rusko spustí svoj program nepilotovaných letov na Mesiac v roku 2021.
https://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/485178-rusko-odstupilo-od-americkeho-projektu-vystavby-stanice-pri-mesiaci/
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská veda a vraždy ruských vedcov
Prvý námestník riaditeľa spoločnosti Energija Jevgenij Mikrin v novembri – vo svojej prezentácii na konferencii venovanej 20. výročiu fungovania Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) – oznámil, že prví ruskí kozmonauti by mali na Mesiaci pristáť v období po roku 2030. Ich misia by mala trvať 14 dní.

Podľa plánu na výskum Mesiaca budú prvé posádky na Mesiaci pristávať po lete zo stanice na jeho obežnej dráhe. Táto stanica bude skonštruovaná aj na základe skúseností s vývojom ruského segmentu ISS. Stanica na obežnej dráhe Mesiaca by mala byť dokončená v rokoch 2030–35.
Spomínaný ruský plán na prieskum Mesiaca pozostáva z troch etáp, uviedol Mikrin.
Prvá etapa zahŕňa prípravu technologických postupov, zostrojenie základného modulu pre stanicu na obežnej dráhe Mesiaca, skúšky pilotovanej rakety Federacija, monitorovanie Mesiaca automaticky riadenými stanicami. Stanica na obežnej dráhe bude mať moduly na pristávanie a štarty rakiet, ako aj nákladných modulov.

Druhá etapa – v rokoch 2025–35 – zahŕňa prípravu výsadkov na povrch Mesiaca, prvé pilotované lety na Mesiac, výstavbu a rozmiestnenie prvých modulov budúcej stálej základne na Mesiaci.
V tretej etape, po roku 2035, sa zavŕši výstavba plnohodnotnej základne na Mesiaci.

Návrh zákona, ktorý prakticky vyhlasuje vesmír za americkú správnu oblasť, v priebehu 14 dní požehnal najprv Senát USA, potom Kongres. 

Už takmer 50 rokov vládne medzinárodný konsenzus o tom, že žiadny národ si nemôže uplatniť nárok na vesmír. Nový zákon USA to teraz spochybnil: vyhlasuje USA de facto za administrátora pre ťažobné práva.
Čo sa to deje v USA? Bol to druh anexie v troch krokoch. Návrh zákona, ktorý prakticky vyhlasuje vesmír za americkú správnu oblasť, v priebehu 14 dní požehnal najprv Senát USA, potom Kongres. O šesť dní neskôr, 25. novembra 2015 podpisuje aj prezident Barack Obama tento dokument, ktorým si Úrady USA nárokujú právo na udeľovanie licencií na využívanie slnečnej sústavy.
Nech je to už tak či onak. Podľa nového zákona vraj potrebuje niekto, kto tak ďaleko dospel, aby sa vydal na cestu, už len požiadať o niekoľko povolení: Americké ministerstvo dopravy, Ministerstvo obrany USA a NASA by rozhodli, kto, ako a za akým účelom smie kam letieť a priviezť poklady z vesmíru na Zem.
vitarian.sk/.../vesmir-a-pravo

Nie je toto už pekne v r.tti?


Vesmírná loď NASA Orion je určená pro lety do hlubokého vesmíru. Dokáže tak mimo jiné ochránit posádku nebo elektroniku před kosmickou nebo sluneční radiací. 
A toto lode Apollo nedokázali či ako tomu mám rozumieť to je taký zázrak po 50-tych rokoch že to vie ochrániť posádku a elektroniku pred kozmickým žiarením? Či to pri letoch na Mesiac nevedeli?

USA válečníci budú musieť bojovať všade aj vo Vesmíre aj na Mesiaci aj na Marse. Preto že im všetko čo je vo vesmíre patrí podľa zákona ktorý už vyrobili a Barak Obama ho aj podpísal.
Viete ľudia čo to zanamená
Uzurpujú si právo vlastniť všetko vo vesmíre.
TAKÁ ŠIALENÁ JE AMERIKA resp. KAPITALIZMUS ZABERÚ AJ VESMÍR AKO SVOJ SÚKROMNÝ MAJETOK
Dúfam len že toto Rusko neponechá bez odpovede.

Prohlášení SpaceX jde v ruku v ruce s novou iniciativou administrativy Donalda Trumpa. Podle webu Politico chce administrativa Trumpa “rychlý a levný” návrat na Měsíc do roku 2020, podpořit výstavbu soukromé vesmírné stanice a přesměrovat NASA k velkému komerčnímu využívání vesmírného prostoru.
www.armadninoviny.cz/.../


Neuveritelné rýchli a lacný návrat USA na Mesic do roku 2020:-) Beží už druhá polovica roku 2019 a USA ešte stále nedostali astronauta vlastnou loďou na orbitu a na medzinárodnú stanicu.

katastrofy
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roskosmos

Dědouch1 2017-03-30 18:06
Nějak se mi nechce ve schopnosti Orionu odstínit radiaci, věřit. Je to někde popsané? Není snad pořád jako nejúčinnějším stíněním olovo? A čím dostanou tak velkou olověnou bednu do vesmíru?

Piovarči 2017-03-30 20:03
Ale zrejme existujú materiály na odtienenie ako sľuda a voda. Skrátka je to vec vývoja. Pri programe Apollo to však neriešili vtedy bolo snáď známe len to olovo a odolnosť škorpióna:-)

Pasivny alebo aktivny štít . Pasivny tazky kovovy prvok, ako olovo, aktivny je narocne silne staticke elektromagnetic ke pole.
este sneh, dobre pohlcuje. komplexne funguje na principe rovnakého protižiarenia s otocenou fazou, tam sú nutné modulárne žiariče okolo celej lode. Čo je však zaujímave je to že na fotóny resp. kvanta vĺn o šírke svetla, sa nedá posunutá fáza aplikovať - tkz. čierne svetlo. (príspevok z diskusie)


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roskosmos

Napr. Curiosity merala úroveň radiácie počas letu k Marsu:

Spiatočná cesta na Mars by pri súčasných technológiách pohonu rakiet a antiradiačného tienenia znamenala pre kozmonautov vystavenie viac žiareniu, ako dovoľuje NASA svojim astronautom počas celej kariéry.

Zistili to merania robotického vozidla Curiosity počas cesty na Mars, ktoré aktuálne NASA zverejnila.

Curiosity letelo na Mars od novembra 2011 do augusta 2012 a počas letu meralo úroveň radiačného žiarenia pomocou prístroja RAD, Radiation Assessment Detector.

V medziplanetárno m priestore sú lode vystavené dvom druhom žiarenia, vysokoenergetic kému galaktickému kozmickému žiareniu pochádzajúcemu napríklad z výbuchov supernov a z nízkoenergetick ého žiarenia slnečných energetických častíc.

Proti druhému typu dnes účinne chránia antiradiačné štíty a tento typ tvoril iba tri percentá radiácie, ktorej bolo Curiosity vo vnútri lode pri ceste vystavené. Denne bolo ale ožarované priemerne 1.8 milisievertom galaktického žiarenia.

Cesta Curiosity trvala 253 dní. Ak by boli kozmonauti vystavení rovnakej úrovni radiácie ako Curiosity, pri spiatočnej ceste o dĺžke spolu cca 500 dní by boli vystavení dávkam žiarenia spolu 0.9 Sieverta. Vystavenie 1.0 Sievertu ale podľa NASA-ou citovaných výskumov zvyšuje riziko dostania smrteľnej formy rakoviny o 5%.

NASA dovoľuje astronautom počas celej ich kariéry vystavenie spolu iba takej radiácii, ktorá zvýši riziko smrteľnej formy rakoviny o 3%. Vzťah medzi výškou ožiarenia a zvýšením rizika nemusí byť lineárny a koľko presne milisievertov to predstavuje NASA neuvádza, je to ale menej ako 900 milisievertov.

Pre porovnanie sken brucha na CT vystaví pacienta menej ako desiatim milisievertom a šesťmesačný pobyt na ISS vystaví astronautov sto milisievertom.
www.dsl.sk/.../
Tak ako vidieť nedokážu odtieniť zďaleka všetko a majú s tým doteraz problémy.


Piovarči 2018-03-21 18:32 Duchovné bytosti medzi nami sú ale klasickí mimoni lietajúci na kozmických lodiach to pochybujem, s tým sa tu oháňajú len Americkí astronauti ktorí boli údajne na MEsiaci kde údajne nevideli na oblohe žiadne hviezdy lebo bol Lunárny deň. Zato UFO-nských lodí tam videli a nafotili neurekom:-)

Dnes som pozeral medzi 15 a 15,30 poobede na Spektre dokument, Ľudstvo a vesmír, kde ku koncu ukazovali zábery zvnútra stanice ISS kde jeden astronaut preberá poštu zo zeme odkiaľ mu dvaja vnuci poslali symbolicky otlačky svojich dlaní tak si tie stránky papiera vešal k výhľadovému oknu zo stanice a tam bolo za bieleho dňa nad slnkom rozžiarenou atmosférou krásne vidieť trblietať sa jasné hviezdy, ktoré Američania na Mesiaci nevideli, a ktoré sa na fotografiách z obežnej dráhy bežne z neznámych príčin mažú. Dôvod to má len jediný. USA tam zrejme nikdy neboli.
Hviezdy tam boli vidieť ešte jasnejšie ako na obrázku hore. Maistrémoví demagógovia a tunajší Trollovia tvrdia že hviezdy na takýchto záberoch sú len imitované a doplnené na takých fotkách kvôli efektu:-) Pravda je však iná. Keď som si pozorne prezrel čierne pozadie fotografii od NASA na všetkých som našiel stopy po mazaní pozadia kde by mali byť stopy po hviezdach. Robia to preto aby sa dalo tvrdiť že hviezdy sa nafotiť za bieleho dňa na orbite nedajú. No opak je pravdou dajú sa aj nafotiť aj nafilmovať. Ten dokument na Spektre je toho jasným dôkazom.

A nejaké múdra z diskusie:


No, ale 0.7 SieVERTů, za rok, je docela, síla, tak nějaká Měsíční Neplodnost, nic drastického, ale, Pracovníci Jaderných Elektráren mají povoleno, asi tak 0.1 SIEVERTů za rok, což je ještě, Hodnota, kterou LIDSKé Tělo snese, každý rok, bez Následků, ale více, už ne, v České Republice, je přirozená RadioAKTIVITa, asi tak 2 MiliSIEVERTy za rok, což, je asi tak 0,002 Sievertů....

Škorpion, prezije velmi silne oziarenie, je voci nemu odolný tam je riešenie v odolnosti organizmu škorpióna

Určitě, 0.5 SIEVERTu, mají hodně, povolené, no, 0.5 SIEVERTu, za rok, způsobí, asi 14-ti Denní neplodnost, to ještě, jde, 1 Sievert, za, rok, už je docela síla, 2 SIEVERTy za rok, to už je krvácení z dásní a z Ledvin, a tuším 10%, úmrtnost, do 1-ho Měsíce, ale možná až 10 až 30%, Úmrtnost do Jednoho měsíce, inu, zajímavé, celkem

Sievert je jednotka zavisla aj od casu. ak dostanes 1Sv v razovej davke - napr oziarenie z kontaktu s uranom.. si mrtvy do tyzdna. na beton. ak dostanes 1Sv za rok, tak je ta sanca tych 5% ze umries. takze to nieje take jednoduche, spocitat sieverty a hotovo

smrtelna davka je trochu vyssia. zacina na 2Sv kde moze clovek zomriet, 4Sv je prezitelne za urcitych podmienok a az 8Sv je ista smrt.

Přírodní radioaktivní zdroje způsobují průměrné ozáření osob žijících v ČR na úrovni 3 mSv (Německo 4,8 mSv, Itálie 5 mSv). Celosvětový průměr je 2,4 mSv za rok ale existují i místa, kde je koncentrace radioaktivity v podloží zvýšená, např. v oblasti kolem iránského města Ramsar, na plážích brazilského města Guarapari nebo na plážích jihoindického státu Kerala. Konkrétně v oblasti Ramsar byly naměřeny roční hodnoty ozáření na úrovni až 260 mSv za rok. Nebylo však prokázáno, že by tyto zvýšené hodnoty přírodního ozáření měly na místní obyvatele negativní vliv.


Rusi myslím majú nejaké protiradiačné tablety.

Slnecne protony sa daju lahko odtienit, ale tie vysokoenergetic ke kozmicke luce su svina, a vacsina tej radiacnej davky bola prave z lucov. Tam pomoze akurat tak meter olova alebo jeho ekvivalent. Mozno ak by bol modul pre posadku obaleny palivom, tak by ich to chranilo dostatocne. 

Myslim ze vo vzdialenejsej buducnosti sa naucime ako aktivovat bunecne obranne mechanizmy tak aby bolo telo odolnejsie na radiaciu, a aj rakovina bude liecitelna, takze z dlhodobeho hladiska to nie je neprekonatelny problem. 

Na ISS za 6 mesiacov schytaju astronauti 100mSv,

Pracujem v Jaslovskych Bohuniciach a maximalna denna davka je 1 mSv. Rocna 20 mSv. To len tak pre info. 

Japonci pouzivaju steviu na liecenie radiacneho oziarenia, alebo aj tych farma firiem ako vitamin B17 zabija selektivne iba rakovinove bunky

Michio a Aveline Kushi vo svojej knihe Makrobiotická strava hovoria: "V čase zvrhnutia atómovej bomby na Nagasaki v roku 1945 bol doktor Tatsuichiro Akizuki riaditeľom interného oddelenia v nemocnici Sv Františka v Nagasaki. Väčšina pacientov v nemocnici, ktorá sa nachádzala asi 1,5 km od centra výbuchu, primárne účinky bomby prežila, ale čoskoro sa u nich začali objavovať príznaky ochorenia z ožiarenia, spôsobené uvoľnenou rádioaktivitou. Dr Akizuki svojim zamestnancom a pacientom naordinoval prísnu makrobiotickú stravu, tj ryžu natural, miso polievku a polievku so sójovou omáčkou tamari, wakame a iné morské riasy, tekvicu Hokkaido a morskú soľ, a zakázal konzumáciu cukru a sladkostí. Tak zachránil všetkých ľudí vo svojej nemocnici, zatiaľ čo mnohí z ostatných preživších v meste zomreli na chorobu z ožiarenia. "

Súvisiaci obrázok
Ak ste to nepostrehli, tajomstvo na prežitie všetkých foriem ožiarenia je v morskej soli. Ak si robíte starosti kvôli spadu z jadrových nehôd japonských atómových elektrární alebo ak ste boli ožiarení röntgenom (v nemocnici alebo pri letiskovej prehliadke) alebo vám liečia rakovinu radiačnou liečbou, robte si kúpele z morskej soli (nie z jodizovanej kuchynskej soli) a to vám pomôže vytiahnuť radiáciu z tela.
ďalšie užitočné rady tu:
panobcan.sk/.../

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10102-hvezdne-valky-pentagon

Atómový muž


 http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7099-video-rusky-vedec-navrhl-kolonizaci-mesice-pomoci-avataru
Ruská akademie věd naposledy tvrdila, že by byly třeba neuvěřitelné 4 stopy (1,2m) olova:
youtu.be/6dPIBSkYO-U?t=3m21s

Studie je samozřejmě tajná... nicméně vesmír je (zejména díky nekrytému atomovému reaktoru, jinak zvanému Slunce) silně radioaktivní. Jak moc a jde to odstínit? To je otázka za 1 milion dolarů a odpověď se Vám líbit nebude:

Je totiž veliký rozdíl proti nizké orbitě nad Zemí (ISS je 300km vysoko, což je kousek při 12 742km průměru Země - přirovnává se ta výška k tloušťce nátěru provedeném na míči pro koupaliště o průměru cca. 1m !) a situací za koncem magnetického pole Země, jenž odsťinuje tzv. Sluneční vítr.
Tedy proud radioaktivních částic z nektrytého atomového reaktoru, jinak zvaného Slunce.Radiace prudce roste s vyšší výškou nad Zemí. Velmi hezká tabulka byla zveřejněna v Radiation Protection During Space Flight, E. E. Kovalev, článek vyšel v prosinovém vydání ročníku 1983, Journal of aviation, space and enviromental medicine:
s923.beta.photobucket.com/.../ ...

Výňatek z ní:


Tedy v maximech 3000 a 22000km nad Zemí se můžeme "těšit" až na 11 666 remů/h, což je "docela záhul."

Při 2,5 remech/h vypadávají Hubblu gyroskopy a CCD snímač i při zavřené záklopce dalekohledu fotí "hvězdy" - jinak zásahy CCD čipu radioaktivními částicemi - a musí se tak při průletu SAA* vypínat:
s923.photobucket.com/.../...
*) SAA je místo nad pobřežím Argentiny, kde se dík slabšímu magnetismu dostává mírně vyšší úroveň radiace až na 500km nad Zem...

Člověk má jen 50% šanci na přežití při 10 remech za dva dny:
s923.photobucket.com/.../...

...nechci domýšlet, co by s někým udělalo 500 remů za hodinu... a což teprve 11 666 remů/h :-O

Jsou ale výjimeční lidé, co ale přežili dávky k 500 remům se blížící - šěf experimentu v Černobylu Djatlov dostal 390 remů během několika hodin co byl ve velíně Čenobylu a žil ještě relativně dlouho do roku 1995 - ale to byl "atomový muž", opravdový superman - už předtím způsobil při montáži reaktoru na ponorku havárii, kde dostal cca 200 remů v krátké době - opravdu zocelený Rusák, skutečně vhodná osoba na ten experiment :))) Jeho podřízení tak zocelení nebyli - přes všemožnou lékařskou péči (kompletní výměna krve, injekce zdravé kostní dřeně, atd.) umírá Akimov 15 a Toptunov 17 den po nehodě... na Djatlova neměli.

To byl skutečný atomový muž.


Takže inteligentní život bude mít s tímto problémy (Apolla nikdy dál než na nízkou orbitu neletěla).

Velmi dobrý úvod na radiace a vesmíru dokumentoval v 23 dílech (!) Jarrah White:
youtube.com/.../

Doplnění:
youtube.com/.../

...

Pro "crash course" lze užít debunking klasického argumentu propagandistů - Zond 5 obletěl Měsíc s biologickým "nákladem" :)))
youtu.be/Ew2cFC17vAY?t=41s
(ne, nebyl tam biologický náklad, protože tohle Rusové nikdy neuvedli)

Další problém je doba. Pokud něco bude ve vesmíru roky, tak se celková dávka akumuluje. Tedy pokud se třeba 100 000 remů na zabití i těch nejoddolnějších bakterií zdá hodně, tak je to třeba sečíst: za rok jen 4166 remů/h (365 * 24) udělá 100 000 remů za rok dávku.

Kdybychom ale byli v jádru Van Allenových pásů (inklinace 30° - zhruba jako inklinace Měsíce - tam jsou nejsilnější), tak tam máme ne 4166 remů/h - ale 11 666 remů/h.

V Hollycrawským dryjáku sílu slunečního záření prezentovali takto - The Core:
www.youtube.com/.../
...
Bohužel pro nás to není velké přehánění, i seriózní vědci mluví o smrticím záření ze Slunce:
youtu.be/6wxI5pCRvL0?t=0m30s
"...generate massive amounts of magnetic energy. The magnetic waves created permeate thru the Earth and out to the Space. Blanked the planet in invisible forcefield. That is all what stands between us and the lethal radiation of Space."


Pavel Nárožný 2015-12-13 14:15

Pokud se ptáte, jak to dělají se satelity, když už 2,5 rem/h je takový problém, tak:

1) problém s radiací se řeší zodolněnými koponenty, nic moderního tam nesmí - stínění by bylo nemožné (viz. závěry fyziků anebo nové stínění na ISS, jenž zvýšilo radiaci uvnitř 10x proti stavu vně stanici (díky efektu zvanému particle fragmentation: youtu.be/t3rCxw4T26g?t=37s )... gratulujeme!) - proto třeba Hubblův palubní procesor je 10 000x pomalejší než to, co ti tiká v bedně, ale tvůj procesor by ve vesmíru přežil jen sekundy...

2) problém s průletem radiačními "pásy" kterým se nedá vyhnout se řeší tak, že se na tu dobu palubní elektronika vypíná a žádná družice v nich neoperuje - jen pod nimi, mezi nimi a výjimečně nad nimi (geostacionární družice)

3) tvrzení, že kolem pólů žádná radiace není (resp. že je minimální), je zjevně idiotská imbecilita nejsilnějšího kalibru, kterou však někdo občas zkusí - jak si ta radiace silná, viz. polární záře

Další nepříjemná fakta:
- radiace se ve vesmíru šíří izotropně (pro nevzdělané - ze všech stran stejně = na pólech je také)

- žádné rakety nestartovaly tak, aby unikly z gravitace Země při polární trajektorii - problém je v tom, že my užíváme rychlost rotace Země jako významné urychlení ("jen" nějakých 1000 mílí za hodinu kolem rovníku - ale NULA na pólech) a tak potřebujeme tuto rychlost pro to, abychom ji nemuseli vyvinout pomocí paliva = přesto, že některé špionážní satelity mají polární orbity, nikdy žádná raketa neopustila Zemi na polární dráze, protože by musela být skoro 2x větší pro stejný náklad... (urychlit celý ten "krám" o 1000 mílí za hodinu holt stojí "něco" paliva...)

- polární záře není nic jiného, než radioaktivita "olizující" vrchní vrstvy atmosféry Země - na základě její velikosti a aktivity si jeden může udělat představu o tom, jak je silná... tato záře je u pólů viditelná proto, že magnetické siločáry tam jsou tam blíže k povrchu a tedy se radiace protlačí (je izotropní) blíže k Zemi a ne, že by tam byla "minimální":
s923.photobucket.com/.../...
a) inklinace je úhel k rovníku - 0° je nad rovníkem, 90° je nad póly
b) radiace nad rovníkem je 2,8 x 10^5, nad pólem je 7,5 x 10^4
(tedy 11 666 remů/h nad rovníkem, nad pólem je to 3 125 remů/h)

Snad nikomu nepřipadá radiace 3 125 remů/h "minimální." "Obecný limit je 100 mrem za rok..." ( atominfo.cz/.../... ) Tedy limit je 0,0001 remů/rok... Aby byla představa úplná, tak rok má 365 dní x 24h = 8760 hodin. Tedy dávka nad pólem je (3125 x 8760 = 27 375 000 remů/rok nad pólem) jaksi 273 750 000 000x větší, než obecný limit. 273 miliardkrát víc je "tak trošku problém."

Problémy s radiací jasně předvedli Amíci, když testem Starfish Prime (1,4 megatunový jaderný výbuch 400 km vysoko) sejmuli 1/3 všech satelitů která byly v roce 1962 "nahoře", včetně prvního komerčního satelitu Telstar 1... ( en.wikipedia.org/.../... ) Popis následků testu:
"....causing electrical damage in Hawaii, about 1,445 kilometres (898 mi) away from the detonation point, knocking out about 300 streetlights, setting off numerous burglar alarms and damaging a telephone company microwave link. The EMP damage to the microwave link shut down telephone calls from Kauai to the other Hawaiian islands."
"The weaponeers became quite worried when three satellites in low earth orbit were disabled. These man-made radiation belts eventually crippled one-third of all satellites in low earth orbit."

Pointa tedy je, že i zocelené satelity "padají jak hrušky", když radioaktivitě "tak trošku" (co je 1,4Mtuny bomba proti Slunci?) přidáme v místech pod pásy, kde nebyla očekávána a kde se satelity proto provozují - geostacionární satelity jsou za hranicí pásů, např. ;-) (jiné jsou i mezi oběma pásy, kde je relativní (ehm, ehm) klid, co se radioaktivity týče)

Prudký nárust radiace od 10km nad Zemí, 30x vyšší radiace v 11km než na Zemi!
Techniky z atomové elektrárny by neměli pouštět do letadel, mohli by tím vyvolat paniku :) Takže tady jeden technik změřil radiaci v různých vzdálenostech od reaktoru a stejně tak radiaci v různých letových výškách nad Zemí v letadle. Výsledky jsou překvapivé:

Země - 0,10 až 0,12 uSv/h
1 000m - 0,20 uSv/h
6 000m - 0,67 uSv/h
10 000m - 1,8 uSv/h
11 000m - 3 uSv/h

(20m od jádra reaktoru je 0,20 uSv/h, 10m od jádra reaktoru je 1 uSv/h, 6m od jádra reaktoru je 3 uSv/h)

Pavel Nárožný 2015-12-13 14:16
Tedy poměrně rychlý nárust radiace s výškou nám dává tušit, že zcela jistě je vesmír pěkně silně radioaktivní. A to tak, že se do něj nedá bez adekvátního stínění letět, bez ohledu na to, jak moc se nám to někteří snaží nemluvit:
www.youtube.com/.../

Kolik radiace bude asi v 32km, kde se dá dostat amatérskými balóny: www.youtube.com/.../

Na Mesiac dopadá Gama žiarenie z vysokou energiou.
Měsíc
NASA odhaluje, jak se měsíc stává jasnějším než slunce
© Foto: Roscosmos/Yuri Malenchenko
Svět
19:50 17.08.2019(aktualizováno 21:00 17.08.2019)
Pokud by lidské oko mohlo vnímat vyzařování gama paprsků s vysokou energií, měsíc by se podle NASA zdál být jasnější než slunce. Americká kosmická agentura nedávno zveřejnila fascinující fotografie pořízené dalekohledem Fermi, který zkoumal měsíc, zejména výbuchy částic způsobené dopadem paprsků gama.
Podle NASA nejsou pozorování gama paprsků dostatečně citlivá, aby jasně viděla tvar našeho souseda nebo jakékoli povrchové prvky. Fermiho velkoplošný dalekohled (LAT) zachytil výraznou záři soustředěnou na pozici Měsíce na obloze, uvedla agentura.
NASA oznámila plány poslat lidi zpět na Měsíc do roku 2024 prostřednictvím programu Artemis, s konečným cílem poslat astronauty na Mars.
Pozorování gama paprsků připomíná to, že lidé na Měsíci budou vyžadovat ochranu před stejnými kosmickými paprsky, které produkují gama záření s vysokou energií, uvedla agentura. Zatímco měsíční záře kosmického paprsku je překvapivá, slunce září v paprscích gama jasněji. Podle NASA mají energie vyšší než jedna miliarda voltů elektronů.
https://cz.sputniknews.com/svet/2019081710539387-nasa-odhaluje-jak-se-mesic-stava-jasnejsim-nez-slunce/
Ešte niekto verí že tam Američania boli?
Že vraj ľudia na Mesiaci budú vyžadovať ochranu pred rovnakými kozmickými paprskami, ktoré produgujú gama žiarenie s vysokou energiou.
A toto predtým nevedeli?

Masunta
Američtí kosmonauti na spec. kanálu (to byl ten dvouminutový výpadek na normálním kanálu) oznámili, že tam vidí několik velkých vyrovnaných objektů válcovitého tvaru na kraji kráteru nebo nějaké vyvýšeniny. Dostali zákaz na Zemi o tom mluvit. Na první tiskovce vypadali velmi zdrceně, místo aby byli nadšeni. Později v rámci zkoumání Měsíce byl na jeho povrch svržen nějaký starý satelit. Měsíční seismografy se silně rozkmitaly po dobu jedné hodiny. Zatím jediné vysvětlení je, že Měsíc je dutý nebo houbovité konzistence. Také je divné, že malé nebo velké krátery jsou stejně hluboké. To by mělo ukazovat na to, že těsně pod povrchem je tvrdá struktura. Také jsou tam stavby pravoúhlého i jiného tvaru. Měsíc je možná kosmická loď, přitáhlá k Zemi uměle. Bez něho by tu nebyl život, dokonce ani psychopátci a želvušky. Vzhledem k velikosti Země je příliš velký a divné je, že se neotáčí. Jiná teorie říká, že je výsledkem srážky původních dvou měsíců.
Mňa dostalo to že agentúra skonštatovala že lidé na Měsíci budou vyžadovat ochranu před stejnými kosmickými paprsky, které produkují gama záření s vysokou energií. A toto pred 50-timi rokmi nevedeli? Vtedy tam to žiarenie nebolo? Nevedeli že budú potrebovať ochranu pred vysokooenergetickým gama žiarením zo Slnka? Masunta americkí astronauti na Mesiaci nič nevideli žiadne cudzie lode a už vtedy boli ich skafandre dobre chránené pred vysokoenergetickým gama žiarením že? Tak ako misia raketoplánu ktorá sa v roku 1998 dostal do výšky 560 km a blískalo sa im všetkým v hlavách po prienikoch gama žiarenia cez loď skafandre a ich lebky. A to bol tento raketoplán stále hlboko pod radiačným Van Alenovými pásmi. NASA vtedy z toho bola veľmi prekvapená. Prečo? Keď sa toto muselo diať aj astronautom letiacim pred 50 rokmi k mesiacu a to v omnoho väčšej miere? Astronauti dokonca vypovedali že si nespomínajú že by z povrchu Mesiaca videli hviezdy ani žiadne záblesky v svojich hlavách nepopisovali. Tie záblesky ale astronauti z toho raketoplánu popisovali ako padajúce hviezdy. Mesiac nie je chránený pred slnečným vetrom a gama žiarením ako naša zem elektromagneticou ochranou zemského jadra. V tom bude Masunta nejaký problém:-) Z toho nutne plinie že astronauti misie Apollo museli mať lepšie skafandre ako používali astronauti raketoplánov o 30 rokov neskôr. To bude asi tým že NASA po programe Apollo bola nútená šetriť a skafandre museli ísť s kvalitou hodne dolu aby sa znížili výrobné náklady:-)

Masunta
... jaskyniniar, když víš tradičně mnoho, ale blábolů či hoven, tedy víš to, co je v prdeli měkkého, nepiš o mě. Nemívá to dobré konce, jak už jistě vyješ v omnoho väčšej miere. Piš do okresného médiáá.
 
 Dedouch 11
Masunta., ne se vším a vždy s Piovarčim souhlasím, ale v tomto jeho příspěvku je hodně pravdy a logiky. Není důvod mu nadávat.
 
Piovarči odpoveď Masunta
| Upravit | Smazat
Masunta., Neber to prosím Ťa osobne ja nie som tvoj nepriateľ ani diskusný protivník. V podstate sme na jednej lodi:-) Ide mi len o tu neúprosnú logiku pribúdajúcich vedeckých faktov ktoré sú v rozpore s istými slávnymi historickými udalosťami pred 50timi rokmi:-) Tak že som to vôbec nemyslel ako osobný útok voči tvojej osobe. A ak sú dnešné vedecké zistenia v rozpore s historickou skutočnosťou a technickými možnosťami protiradiačnej ochrany pred tými 50-timi rokmi tak si dovolím tvrdiť že Americkí Astronauti na Mesiaci nič nevideli. Aj to napokon celkom smutne skonštatovali na tej tlačovke že nevideli ani tie hviezdy ani tie padajúce hviezdy tvrdého žiarenia gama častíc ktoré tam museli prenikať ich skafandrami a lebkami. Iba ak by bola celá misia Apollo radiačne odtienená pomocou mimozemských technológií po tajnej dohode USA z medzihviezdnymi entitami. Ale tomu ja veriť nemôžem. USA kozmický program by predsa tú protiradiačnú ochranu zdialel aj naďalej i pri tej misii raketoplánu ktorá letela k Hubbleho ďalekohladu do výšky 560 km nad zem v roku 1998.
 
| Upravit | Smazat
Dědouch11, Ahoj som rád že si sa vložil do diskusie v tejto chúlostivej záležitosti. Poznáš moje názory veľmi dobre. UFónov moc nemusím hoci netvrdím že neexistujú. A že neexistuje veľa záhadných fenoménov plazmatického rázu vyskytujúcich sa až príliš často v našej atmosfére. Ale hromadí sa stále viac faktov ktoré podporujú konširačnú teóriu o tej slávnej udalosti pred päťdesiatimi rokmi. 
Ten radiačný problém je tak vážny, že ho musia riešiť aj nové kozmické ľode Orión a Federácia, ktoré sú budované pre lety mimo obežnú dráhu zeme a konštruktéri a vedci pracujúci na týchto dvoch lodiach to mediálne priamo priznali že v týchto nových projektoch riešia najmä protiradiačnú ochranu a budú ju musieť najprv testovať meraním radiácie pod štítmi v nepilotovaných letoch. 
 
Inžinier NASA Kelly Shmith v súvislosti s protiradiačným štítom Orióna doslovne povedal: 
"Ako sa vzďaľujeme od Zeme, preletíme cez van Allenove pásy - oblasť nebezpečnej radiácie. Radiácia ako je táto môže poškodiť navigačné systémy, palubné počítače alebo inú elektroniku na Orione. Prirodzene, musíme cez túto oblasť letieť dvakrát, tam a späť. Ale Orion má štít ktorý budeme testovať keď bude prelietavať cez vlny radiácie. Senzory na palube zaznamenajú úroveň radiácie aby ju vedci mohli študovať. Musíme vyriešiť tieto výzvy predtým než pošleme ľudí cez túto oblasť vesmíru." 
NASA Engineer Kelly Smith, 2014. 
 
Takto si NASA inžinier doslovne nasral do hniezda:-) Načo potrebujú testovať štít proti Van Alenovým radiačným pásom keď to už dávno v programe Apollo otestovali a cez readiačné pásy letelo už 21 USA astronautou? Tak čo tam chcú testovať je to predsa bezpečné aj bez štítov ktoré projekt Apollo neriešil stačíl hliníkový plech. 
A ak by malo Apollo protiradiačné štíty načo to riešiť a skúšať znovu? Načo skúšať niečo už otestované bolo? A dokonca to riešiť v nepilotovaných letoch, keď ľudia na Mesiac už bezpečne dokonca až 7x leteli?
 
 Na obrázku je kruh, který se objevil 23.července 2012 v obci Roundway a zobrazuje přesnou chemickou strukturu molekul DMT.
Prečo sa tento vzorec neobjavil skôr v kruhoch v obilí? No preto že veda na tento vzorec príšla až v priebehu deväťdesiatych rokov minulého storočia.
Tak že kto nám to kreslí kruhy do obilia? Určite nie mimoni tí by molekulu duše vpísali do obilia ešte skôr ako sme ju objavili:-) Vtláča to do tých polí niekto od nás zo Zeme

Bude to niekto z dezinformátorov
Dr. Rick Strassman je autorem knihy DMT: Molekula duše a nedávno uskutečnil průkopnickou studii o kvalitách dimethyltryptam inu, která po dlouhé odmlce znova otevřela diskuzi o psychedelických látkách. Mezi lety 1990 až 1995 doktor Strassman pomáhal šedesáti pacientům navázat kontakt se světem za oponou a pak jejich zážitky zdokumentoval pro potřeby lékařského ústavu univerzity v Novém Mexiku.

vice.com/.../kouzelny-dr-dmt
Komfortní zóna je nastavena tak, abyste se cítili dobře a bezpečně v dobře známém světě. To, co nezná je nepřeložitelné, nevysvětlitelné , šokující, neshodující se s pohledem – aktuálním emocionálním stavem – čili s více jak 99,9913% vesmíru – je již vyříznuté v průběhu synapse axonu.
TEORIE MNOHA SVĚTŮ
Obecná matematika popisuje 33 rozměrů modelu Vesmíru – podíváme se na toto – matematika předpokládá existenci 33 zároveň se překrývajících realit. Jak se vlastně vejdou na jedno místo? Projdou prizmatem slunečního světla – takže vidíme, že v jednom proudu bílého parsku jsou smíchány všechny barvy duhy. Nacházejí se v jednom místě díky rozdílným frekvencím vibrací energie. Stejně tak se to děje v celém vesmíru.
CO DĚLÁ DMT?
Dimetylotryptam in syntetizovaný v epifýze z tryptofanu, jemně řečeno rozšiřuje naše vnímání. Zvýšená sekrece (vylučování) se děje ve chvíli, kdy se obrátíme do těla. Pak se samozřejmě setkáte s přesvědčením, že DMT je halucinogenní substance – silným psychedelikem, a že probuzená šišinka produkuje halucinace. Proto lidé ve stavu smrti a šoku mívají podobné „halucinace“
Říká se, že DMT rozšiřuje vnímání – mám na mysli, že celkově odstraní nervové blokády. Abych byl upřímný v této době, kdy endokrinní DMT má vliv na nervový systém, začínáme konečně vidět těch 99,9913% Vesmíru. Nejedná se o halucinace – je to celý zbytek dosud neviditelného Vesmíru – Vesmíru s mnoha rozměry existencí najednou

2012rok.sk/.../...

Nedostává se slov: Američané oněměli poté, co byla odhalena nepříjemná fakta o havárii MN17. Podle názoru amerického novináře rozumní lidé nepochybují o účasti Ukrajiny

Kristýna Černiková 29. 7. 2019   utro USA nebyly s to ospravedlnit pokus ukrást "černé skříňky" havarovaného malajského Boeingu. Zástupci FBI nevědí, jak odpovědět na senzační údaje o havárii dopravního letadla poblíž Doněcku. Dokumentární film holandského novináře Maxe van der Werffa vyvolal rozruch. Byly odhaleny machinace Ukrajinců ve věci katastrofy MN17, vyšly najevo i padělané záběry , které se Washington snažil představit jako důkazy o vině Ruska v této tragédii.
Zároveň si dřive výřeční američtí žalobci nevěděli rady, co říci o pokusu ukrást u malajské strany důležité důkazy - palubní zapisovače havarovaného Boeingu. FBI to odmítla komentovat, sdělila agentura RIA Novosti.
Připomeňme si, že dříve se ukázalo, že "černé skříňky" chtěly sebrat USA a Ukrajina. Řekl to šéf operace Malajsijské národní rady bezpečnosti, plukovník Mohamad Sakri. Podle jeho vyjádření dorazil na místo havárie dříve než vojáci z Austrálie, Nizozemska a Ukrajiny. Zástupci Nezávislé (Ukrajiny, pozn. překl.) nepropustili jednotky DLR. Výsledkem bylo, že zapisovače byly v Doněcku předány Malajcům - obřad byl natočen 22. července 2014. O "černé skříňky" se rozpoutala bitva. Nejprve žádala o předání SMM (Speciální monitorovací mise) OBSE, poté se pokusili o nátlak agenti FBI a orgány Kyjeva, poznamenal Sakri. Dříve americký historik a politolog Eric Suess prohlásil, že vyšetřování MN17 bylo přivedeno k absurditě .  
Boeing na obloze nad Donbasem. Podle názoru amerického novináře adekvátní lidé nepochybují o účasti Ukrajiny zen (pouze perex) Edward Dean Opp, známý americký novinář ... uvedl, že adekvátní, rozumní lidé nepochybují o tom, že USA a Ukrajina se přímo podílely na sestřelení Boeingu na obloze nad Donbasem, nikoli Rusko a DLR.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-ii.html

Nemecký detektív môže predložiť Rusku a Malajsii materiály v kauze MH17

Německý detektiv Josef Resch, který vyšetřoval na soukromou objednávku katastrofu malajsijského Boeingu v nebi nad Donbasem, Sputniku oznámil, že se může obrátit na Rusko, Malajsii a další země s návrhem zveřejnit jeho informaci o příčinách tragédie, jména osob, které za to odpovídají, a také údaje z amerických družic, jimiž disponuje. (Foto: Flickr) 
Detektiv slíbil, že zveřejni své informace, nebude-li mezinárodní vyšetřování v čele s nizozemskou prokuraturou nijak reagovat na jeho opětovný návrh těchto důkazů.

Jména nejsou známá

Dříve se pokusil předat Nizozemsku, jehož prokuratura řídí Společnou vyšetřovací skupinu (JIT), nové materiály o katastrofě MH17, na něž se nebral ohled v posledních prohlášeních JIT v červnu, nizozemská strana to ale odmítla kvůli podmínce zveřejnit důkazy za přítomnosti představitelů médií.
„Teď ještě jednou napíši JIT, spolu se svým advokátem, bude to rozšířeno na mezinárodní úrovni, a podíváme se, jaká bude reakce. Nemohu nikoho z JIT anebo z jakékoliv jiné organizace donutit k tomu, aby tyto důkazy přijali… Můžeme ale předpokládat, že v tomto případě (když JIT důkazy nepřijme) vystoupím veřejně spolu s Malajsií, Ruskem a jakýmkoliv jiným státem, který se bude chtít toho zúčastnit… Bude to zveřejnění spolu s jakýmkoliv státem, který se toho zúčastní,“ řekl Resch.
Kdy hovořil o konkrétních osobách odpovědných za tuto katastrofu, uvedl, že „při zveřejnění bude všechno uvedeno, kdo to byl… i s jejich jmény“. Odmítá je ale zveřejnit už teď.

Snímky z amerických družic

Detektiv prohlásil, že by chtěl zapojit do zkoumání svých důkazů i jiné země včetně Nizozemska, Ukrajiny, Malajsie, Austrálie, Německa, Belgie a USA.
„Mám fotografie z družic, které prý už nemají USA… Budou také zveřejněny,“ řekl Resch a dodal, že družicové fotografie „hrají samozřejmě svou roli“ ve vyšetřování. Upozornil na nedůslednou reakci JIT v této otázce, protože dříve „se neustále tvrdilo, že fotografie z družic jsou potřebné, v jistém okamžiku už ale nebyly potřebné, snad proto, že už to  nebylo pro ně důležité“.

Je ochoten být svědkem u ESLP

Podle slov detektiva byla vláda SRN informována o zatajování informace v kauze MH17, i když tvrdí pravý opak, a jméno osoby vinné ze zatajování je obsaženo v materiálech, které shromáždil.
Resch v interview prohlásil, že je ochoten vystoupit v Evropském soudu pro lidská práva (ESLP) jako svědek na základě žalob příbuzných obětí katastrofy MH17 v nebi nad Donbasem v červenci 2014, bude-li takové řízení zorganizováno.
Německý advokát Elmar Giemulla Sputniku oznámil, že hodlá získat Resche pro kauzu MH17 v ESLP, přijme-li soud tuto žalobu. Giemulla zastupuje zájmy příbuzných čtyř občanů SRN, kteří zahynuli v katastrofě MH17.

Žert

Resch promluvil také o tom, že v průběhu roku 2016 ho vyslýchali na spolkovém úřadu trestní policie v Kolíně nad Rýnem a u Spolkového soudu v Karlsruhe za účasti soudkyně Renaty Wimmerové a zástupce generální prokuratury Christiana Ritschera.
„Bylo nápadné, že se kauza rozpadává, a ti (zástupci prokuratury SRN) mému advokátovi řekli: ať pan Resch řekne, že to byl žert, gag, a pošlou to do Nizozemska, a budou všichni spokojeni, a všechno skončí,“ řekl detektiv. Podle Reschových slov, ho tento návrh šokoval, protože „nelze žertovat o smrti 298 lidí“.
„Začal jsem tehdy pochybovat o tom, zda sami věří v to, co dělají“, řekl Resch.

Reschovo vyšetřování

Josef Resch se věnoval vyšetřování katastrofy MH17 od roku 2014. Objednavatel, jehož jméno Resch kvůli podmínkám dohody neuvádí, mu nabízel odměnu ve výši nejdřív 30, a pak dalších 17 milionů USD za informaci o příčinách katastrofy. V polovině roku 2015 se obrátil na detektiva informátor, který mu předložil cennou informaci. Dostal za to odměnu v částce 15,5 milionu, která mu byla zaplacena v hotovosti třemi různými měnami – eury, USD a švýcarskými franky. Podle Reschových slov dostával nejednou anonymní výhrůžky v souvislosti s tímto vyšetřováním. Kromě toho byla v jeho bytě vykonána domovní prohlídka, a jeho bankovní schránka, v níž byl uložen dokument v kauze MH17, byla ve Švýcarsku otevřena na žádost Nizozemska.

Katastrofa MH17

Malajsijský Boeing, let MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, havaroval 17. července 2014 u Doněcka. Na jeho palubě bylo 298 lidí, všichni zahynuli. Kyjev obvinil z katastrofy domobrance, ti ale prohlásili, že nemají prostředky, jimiž by mohli sestřelit letadlo v takové výšce. Společná vyšetřovací skupina, která vyšetřuje okolnosti katastrofy pod vedením generální prokuratury Nizozemska bez účasti RF, zveřejnila později předběžné výsledky. Vyšetřovatelé tvrdí, že Boeing byl sestřelen protiletadlovým raketovým komplexem Buk, který patřil 53. protiletadlové raketové brigádě OS RF z Kurska. Jak prohlásil náměstek generálního prokurátora RF Nikolaj Vinničenko, ruská strana předala Nizozemsku nejen údaje z ruských radarů, ale i dokumentaci, která svědčí o tom, že raketa z komplexu Buk, která Boeing zasáhla, patřila Ukrajině, tuto informaci ale vyšetřovatelé ignorovali.
MZV RF nejednou prohlásilo, že obvinění Ruska z podílu na katastrofě malajsijského Boeingu, které předkládá JIT, není ničím podloženo a je politováníhodné, a že vyšetřování je předpojaté a jednostranné. Prezident RF Vladimir Putin později uvedl, že Rusko nepouštějí k vyšetřování katastrofy letadla na východě Ukrajiny a Moskva může uznat výsledky vyšetřování jen v případě, když se ho bude plnoprávně účastnit. Všechny rakety, jejichž motor ukázala nizozemská komise pro vyšetřování katastrofy MH17, byly recyklovány po roce 2011, oznámili na Ministerstvu obrany RF. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov nejednou prohlásil, že Rusko kategoricky odmítá obvinění z podílu na katastrofě malajsijského letadla.

Červnové závěry JIT

V červnu oznámila mezinárodní vyšetřovací skupina v kauze MH17 jména čtyř podezíraných osob. Podle jejího prohlášení jsou to Rusové Igor Girkin, Sergej Dubinskij a Oleg Pulatov, a také Ukrajinec Leonid Charčenko. Vyšetřovací skupina se domnívá, že se podíleli jak na přepravě komplexu Buk na bojovou pozici v Donbasu, tak i na útoku na malajsijský Boeing, a jak prohlásil zástupce JIT, budou jim sdělena obvinění z vraždy a budou na ně vydány mezinárodní zatykače. JIT rovněž oznámila, že soudní řízení v kauze MH17 se bude konat v Nizozemsku a bude zahájeno 9. března 2020.

Reakce Ruska a Malajsie

Když komentovalo nová prohlášení mezinárodní vyšetřovací skupiny, MZV RF je znovu označilo za nepodložená obvinění na adresu Ruska a zdůraznilo, že JIT neuvedla žádné konkrétní důkazy na podporu svých neoprávněných prohlášení na adresu Moskvy. Na MZV RF vyvrátili výroky o odmítnutí Ruska spolupracovat při vyšetřování katastrofy MH17 a prohlásili, že Moskva bude vyšetřování pomáhat, aby byla zjištěna pravda o katastrofě letadla, a aby byli skuteční viníci tragédie potrestáni. Přitom na MZV RF uvedli, že Rusko má i nadále oprávněné otázky ohledně kvality práce JIT.
O nedůvěře k závěrům mezinárodního vyšetřování promluvil také premiér Malajsie Mahathir Mohamad, který řekl, že USA, Nizozemsko a Austrálie ve skutečnosti nemají zájem na tom, aby byly zjištěny příčiny katastrofy a skuteční viníci tragédie, ale prostě se rozhodly, že nést odpovědnost za to musí Rusko.
Ve filmu reportérů z Nizozemska a Ruska Maxe van der Werffa a Jany Jerlašovové, v němž se koná interview malajsijského premiéra, jsou uváděny rovněž názory německého a také malajsijského odborníka, kteří hovořili o tom, že Služba bezpečnosti Ukrajiny zredigovala záznamy rozhovorů, které byly předloženy jako důkazy v kauze katastrofy MH17 na Donbasu.
Zdroj: snews.com


Josef Resch se věnoval vyšetřování katastrofy MH17 od roku 2014. Objednavatel, jehož jméno Resch kvůli podmínkám dohody neuvádí, mu nabízel odměnu ve výši nejdřív 30, a pak dalších 17 milionů USD za informaci o příčinách katastrofy. V polovině roku 2015 se obrátil na detektiva informátor, který mu předložil cennou informaci. Dostal za to odměnu v částce 15,5 milionu, která mu byla zaplacena v hotovosti třemi různými měnami – eury, USD a švýcarskými franky. Podle Reschových slov dostával nejednou anonymní výhrůžky v souvislosti s tímto vyšetřováním. Kromě toho byla v jeho bytě vykonána domovní prohlídka, a jeho bankovní schránka, v níž byl uložen dokument v kauze MH17, byla ve Švýcarsku otevřena na žádost Nizozemska.

Toto je veľmi vypovedajúce anonímné vyhrážky, domové prehliadky, prehliadky bankovných schránok na príkaz Holandskej vlády...
Čo nám z toho vychádza?
Medzinárodní vyšetrovatelia sú manipulovaní a skorumpovaní....

„Bylo nápadné, že se kauza rozpadává, a ti (zástupci prokuratury SRN) mému advokátovi řekli: ať pan Resch řekne, že to byl žert, gag, a pošlou to do Nizozemska, a budou všichni spokojeni, a všechno skončí,“ řekl detektiv. Podle Reschových slov, ho tento návrh šokoval, protože „nelze žertovat o smrti 298 lidí“.
„Začal jsem tehdy pochybovat o tom, zda sami věří v to, co dělají“, řekl Resch.
Aj vedcom ktorých určila k rozboru vzoriek VTC FEMA ponúkli veľké granty ak svoje výsledky nebudú publikovať tí však svoje výsledky zverejnili a trvajú stále na novom vyšetrovaní pádu dvojičiek.....

V tomto prípade je to to isté. Je to výhradne politická kauza vytvorená k obvineniu Ruska zo zabitia 298 ľudí.
Pričom nám konšpirátorom už je dávno jasné že to bola riadne pripravená akcia koordinovaná a odobrená USA. Lietadlo bolo zostrelené zámerne Ukrajinou aby z toho mohli obviniť Rusko. A aby Rusko začali všetci nenávidieť.
Ide presne o to vytvoriť masovú nenávoisť voči Rusku a všetkémi ruskému

Fragmenty Boeingu 777 po katastrofě letu MH17

Německý detektiv se opětovně obrátil na vyšetřovatele katastrofy letu MH17. Chce zveřejnit nové důkazy

© Sputnik /
Svět
Získat krátkou
Německý soukromý detektiv Josef Resch, který vyšetřuje okolnosti sestřelení malajsijského Boeingu v nebi nad Donbasem, napsal otevřený dopis nizozemským vyšetřovatelům. V něm tvrdí, že je stále připraven předat mezinárodní vyšetřovací komisi své důkazy. Chce to však učinit veřejně.
Jedná se o druhý pokus Resche předat své důkazy mezinárodním vyšetřovatelům. Jak informoval jeho právník, ti jeho nabídku v červenci odmítli kvůli Reschovu požadavku, aby dokumenty byly zveřejněny za přítomností médií.
„Můj klient Vám navrhl předat materiály přímo společnému vyšetřovacímu týmu, úřadu nizozemského prokurátora nebo jakékoliv jiné zemi, která byla ovlivněna nebo zahrnuta (do tohoto případu, pozn. red.), ale pouze za podmínky, že jejich zveřejnění bude představeno široké veřejnosti, což má být zaručeno přítomností mezinárodních médií a (zástupců, pozn. red.) relevantních zemí,“ stojí v otevřeném dopise, který byl v pátek odeslán vyšetřovatelům.
„Kromě toho Resch upozorňuje, že jeho informátor ví o této proceduře, souhlasí s ní a nemá strach o svůj život. Nicméně pan Resch bere na  vědomí, že jste tento postup odmítli. Je překvapený, ale musí tuto skutečnost přijmout… Neexistuje žádná možnost, jak učinit prohlášení bez účasti veřejnosti. Proto můj klient zváží další transparentní způsoby  další činnosti a objasnění a informuje o nich Vás i veřejnost,“ stojí dále v dopise.

Přelomové důkazy

Na konci minulého měsíce se Resch, který od roku 2014 provádí nezávislé vyšetřování z podnětu nejmenovaného klienta, snažil předložit mezinárodní vyšetřovací komisi potenciálně výbušný materiál. Byl však odmítnut, když chtěl, aby informace byly zveřejněny.

Tento materiál mu údajně v polovině roku 2015 předal informátor, který si přeje zůstat v anonymitě. Podle detektiva zahrnují audio záznamy letové kontroly ze dne 17. července, kdy byl sestřelen Boeing, záznamy komunikace ukrajinských vojáků z osudného dne, informace o letu ruského prezidenta Vladimira Putina z Brazílie do Moskvy nebo osobní záznamy pilotů. Dále tvrdí, že mu informátor předal data z amerických družic, záznamy vysoce postavených důstojníků, politiků a příslušníků zpravodajských služeb, o kterých se dříve myslelo, že byly zničeny, a další dokumenty, o jejichž obsahu nechce z důvodů osobní bezpečnosti mluvit.

Resch uvedl, že v souvislosti s vyšetřováním obdržel několik anonymních hrozeb. Policisté údajně prohledali jeho byt a na žádost nizozemských úřadů mu byla rozpečetěna schránka ve švýcarské bance, kde byly uloženy dokumenty o katastrofě letu MH17. Resch dále tvrdí, že ho v roce 2016 kvůli případu vyslýchala policie v Kolíně.

Soukromý detektiv Sputniku dříve řekl, že pokud nizozemské úřady budou nadále ignorovat jeho žádost, může se obrátit na Malajsii, Rusko nebo další země, aby zveřejnily jeho informace o letu MH17 a nazvaly jména osob, které podle něj jsou za katastrofu zodpovědná.
„Společně se svým právníkem napíšu další dopis vyšetřovací skupině. Bude zveřejněn a podíváme se na reakci,“ uvedl minulý týden Resch.
Kromě toho právník, který zastupuje zájmy rodin čtyř německých občanů, kteří zahynuli během letu MH17, uvedl, že vyzval Resche, aby vystoupil jako svědek možného jednání Evropského soudu pro lidská práva o tomto případu.

Katastrofa MH17

Letadlo MH 17 směřující z Amsterdamu do Kuala Lumpur bylo sestřeleno 17. července 2014 na východní Ukrajině. Zemřelo všech 298 lidí na palubě. Ukrajina obvinila z události povstalce, ti ale svou vinu odmítají.
V červnu mezinárodní vyšetřovací tým zveřejnil jména tří Rusů a jednoho Ukrajince, kteří jsou podle vyšetřovatelů odpovědní za katastrofu v nebi nad Donbasem. Jedná se o jednoho z bývalých vůdců povstalců Igora Girkina (rovněž známý jako Strelkov), Sergeje Dubinského a Olega Pulatova a ukrajinského občana Leonida Charčenka. Nizozemsko po nich vyhlásilo mezinárodní pátrání.
Loni vyšetřovatelé oznámili, že letoun byl sestřelen raketou systému protivzdušné obrany BUK, který patří 53. ruské protivzdušné brigádě dislokované v Kursku.
Moskva veškerá obvinění odmítá. Dne 20. června ruský prezident Vladimir Putin označil důkazy zveřejněné mezinárodním vyšetřovacím týmem za nedostatečné. Svou nedůvěru k závěrům vyšetřování vyslovil i premiér Malajsie Mahathir Mohamad. Podle něj USA, Nizozemsko a Austrálie ve skutečnosti nemají zájem na tom, aby byly zjištěny příčiny katastrofy a skuteční viníci tragédie, ale prostě se rozhodly, že nést odpovědnost za to musí Rusko.

Nesprávajú sa vyšetrovatelia a mocní príliš podozrivo v tomto prípade?

Tento materiál mu údajně v polovině roku 2015 předal informátor, který si přeje zůstat v anonymitě. Podle detektiva zahrnují audio záznamy letové kontroly ze dne 17. července, kdy byl sestřelen Boeing, záznamy komunikace ukrajinských vojáků z osudného dne, informace o letu ruského prezidenta Vladimira Putina z Brazílie do Moskvy nebo osobní záznamy pilotů. Dále tvrdí, že mu informátor předal data z amerických družic, záznamy vysoce postavených důstojníků, politiků a příslušníků zpravodajských služeb, o kterých se dříve myslelo, že byly zničeny, a další dokumenty, o jejichž obsahu nechce z důvodů osobní bezpečnosti mluvit.

Resch uvedl, že v souvislosti s vyšetřováním obdržel několik anonymních hrozeb. Policisté údajně prohledali jeho byt a na žádost nizozemských úřadů mu byla rozpečetěna schránka ve švýcarské bance, kde byly uloženy dokumenty o katastrofě letu MH17. Resch dále tvrdí, že ho v roce 2016 kvůli případu vyslýchala policie v Kolíně.

Prečo sú orgány tak nervózne?
Prečo sa niekto anonimne vyhráža?
Prečo vyšetrovatelia nejavia ochotu s detektívom spolupracovať?
PRečo ak sú ich dôkazy o vine ruska tak nepriestrelné?
Scenáre sú preto jasné. Ak ho už teraz takto podrobujú tlaku policajným prehliadkám a anonymným hrozbám niečo tam poriadne smrdí. Veď sa nemajú čoho báť ak sú si istý tým čo tvrdia teda že za zločinom je Rusko. Ale vypadá to stále viac tak že žiadnu istotu nemajú. Možno Resch iba blafuje a testuje ich reakcie, ale čo ak nie? A ich reakcie sú očividne vystrašené

Stačí si položiť len tú známu a základnú otázku komu to poslúžilo.
Rozhodne nie Rusku Tak prišli s verziou že lietadlo bolo zostrelené omylom. Inak takto omylom zostrelilo NATO civilné lietadlo Talianskej spoločnosti Alitália keď chceli zostreliť lietadlo s diplomatickou misiu Muamara Kadáfiho. Pravda sa dostala von až po 30 rokoch keď pred súdom prehovoril kľúčový svedok

anonymný diskuter na Novej republike píše:
Anonymní16. srpna 2019 11:23
10:49 Sleduji celou kauzu od počátku a tak jsem si nenechal nikdy nic ujít co by za řeč stálo. Jsou to možná již tři roky, co se někde objevil podobný článek, v tomto článku bylo sdělení, že někdo zadal v Německu inzerát, který zněl , že bude vyplacena vysoká odměna tomu, kdo dodá relevantní důkazy o sestřelu MH-17. Zpráva končila s tím, že inzerent byl údajně s dodáním dokumentů spokojen. Myslím, že nic více a pak dlouhé ticho, až do doby před třemi týdny, kde se píše již něco více a pak nyní.Tenkrát jsem nevěděl, zda ty dokumenty, které ten inzerent získal jsou proti Rusům nebo proti Kyjevu. Teď už to vím a doufám, že se věci daly do pohybu a pravda vyplave na povrch.
A ďalšia zaujímavá informáci s diskusie:

Anonymní16. srpna 2019 18:13
Na malajsijském videu jsem viděl profesionální vysvětlení, jak jeden stěžejní záznam rozhovoru někoho z opolčenských velitelů o sestřelení letadla byl falzifikován poskládáním útržků jiných záznamů. Časový průběh hlasového signálu byl doplněn průběhem postupné změny okamžitého frekvenčního spektra metodou STFT. Editaci dokazovala skoková změna hluku pozadí viditelná jasně na 3D grafu. Rozbor předváděl důstojník malajsijských tajných služeb. Pánové, klid a žádnou paniku. Falzifikace se vám hroutí.
Žádné věcné důkazy nedokážete pro svou nízkou odbornost pochopit. Všimněte si však, že žádný český politik poněkud více vychytralý než vy o sestřelení nemluví, ovšem s vyjímkou známých debilů. Tuší, že z toho bude ostuda, a proto drží hubu. Poučte se u nich.
No tak toto je prekvapivé pravda sa ďube von priam nezadržateľne. Rozhovor opolčencov o zostrelení lietadla je teda falzifikát a dokázala to Malajzijská tajná služba, ktorá tuší kde je pravda. Amikom lezie už ten fašizmus z bagandží ako slama z topánok

Lži nemožno dlho držať nažive

Otevřené pozvání do země Tyranie

Paul Craig Roberts
10. 8. 2019 paulcraigroberts
FBI publikovala dokument uvádějící, že „spiklenecké teorie“ mohou lidi v ně věřící, motivovat k páchání trestných činů. scribd  Zamyslíme-li se nad množícími se hlasy těch, kteří se přimlouvají za preventivní uvalení vazby na lidi za zločiny, které sice nespáchali, ale z jejichž plánování jsou jen podezřelí, a dále i na lidi odmítající oficiální vysvětlení takových událostí, jaké byly veřejnosti předloženy ve věci vraždy Johna F. Kennedyho, Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga či 11. září 2001, pak nám nezbývá nic jiného než domýšlet se, že je zde záměr, aby úřady měly možnost špiclovat občany s tím cílem, aby je bylo možno preventivně zatknout. Prezidenti Bush ml. a Obama stvořili precedent, kdy je na základě pouhého podezření možno člověka zatknout , uvěznit a dokonce i popravit, aniž by se mu nějaká vina musela prokazovat, či aby byl jeho čin bylo nutno prozkoumávat soudním řízením.

Jestliže je ovšem možno Američany preventivně zatýkat a preventivně i popravovat, pak mohou být preventivně též vězněni za činy, které nespáchali.

Společně s Lawrence Strattonem jsme v knize Tyranie dobrých úmyslů vysvětlili, jak byl historický pokrok ukování zákona ve štít lidu proměněn v ukování zákona ve zbraň vlády. penguinrandomhouse

FBI ve svém dokumentu uvádí, že spiklenecké teorie „jsou obvykle v rozporu s oficiálními či převládajícími výklady událostí“.

Všimněme si nyní oněch výrazů „oficiální“ a „ převládající“.

Oficiální výklady jsou vysvětlení, která lidu poskytují vlády. A převládající výklady jsou vysvětlení, která vysvětlení vlády opakují.

Příklady těchto oficiálních a současně i převládajících vysvětlení jsou např.tyto: Zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, Asadovo použití chemických zbraní, iránské atomové zbraně, ruská invaze Ukrajiny, oficiální vysvětlení americké vlády o nutnosti zničit Libyi.

A nyní tedy: Jestliže člověk o pravdivosti a platnosti těchto oficiálních vysvětlení pochybuje, je „spikleneckým teoretikem“.

Takže: oficiální a převládající vysvětlení nemusít být v souladu s fakty. Stačí jen to, že jsou oficiální a převládající. Jestli jsou pravdivé, nebo nepravdivé, je irevelantní. A z toho důvodu též člověk, který se postaví za pravdu, může být označen za spikleneckého teoretika a jako takový může být policií sledován a může být preventivně i uvězněn.

Z tohoto výkladu je jasné, že dokument FBI redukuje platnost prvního dodatku ústavy USA o svobodném vjadřování a mění jej na právo (resp. povinnost) občana pouze opakovat oficiální a převládající vysvětlení. A každý jiný názor než názor oficiální je názor spiklenecký, který může vést ke spáchání zločinu.

Každého Američana by v tuto chvíli měla na nejvyšší míru znepokojit skutečnost, že vláda ve Washingtonu nepohlíží na tento dokument FBI jako na otevřené pozvání do země Tyranie, neodsoudila jej a ani nepožádala o jeho odvolání.

Překlad: Lubomír ManŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ta 9. augusta 2014        Julské Alpy a Istria 2014           Jama Baredine naša platforma na Is...