utorok 25. septembra 2018     Piesková sonda 24 9. pondelok  
     24 hodín pred odchodom na Istriu sme podvečer uskutočnili malú akciu v pieskovej sonde nad jazerom.

             Do diery nám natiekli kaluže vody...
             Zosuv nad nami....
            S Peťom sme v závere dňa opäť popracovali v hutných pieskových nánosoch novej diery nad jazerom
            Ide to tu ťažko a pomaly..... na poslednú chvíľu som zaistil šoféra a vyrazili sme Dastrom priamo do lomu...
             Chcel som dať ešte pred odchodom na Istriu jednu malú akciu.... každá akcia je tu vzácna....
            Akcie sú tu veľmi vzácne.... v lome už nikto moc pracovať nechce a v tejto diere už vôbec nie....
             Je to len trenažér a zdanlivo práca nevedie nikam, chceme len lepšie poznať charakter tohoto zanesenehé
             krasového priestoru.
             Robím len zadáka a ťahám čo je pomerne jednoduché, ale mám problém s krížami a už som chcel fárať na čelbu
             Seká sa do tuhého sedimentu už za žraločiou plutvou..... v diere máme kaluže vody....
              Auto sme zaparkovali už takmer pred sondou....
             Peťo občas vybehol z diery na WC a lognúť si pivča a trochu sa povystierať....
              Máme v pláne len 13 prepraviek preto že sa rýchlo zmráka a Dušan náš šofér sa ponáhla domov...
             Doprava ma síce stála 10 Euro, ale stojí to aj za takúto akciu....
             Ešte že má Peťo čižmy v tom blate....
              Takto v dvojke tomu nikdy moc neublížime, ale pravidelne kúsok po kúsku prepravku po prepravke
              sa pehrízame dopredu.
             V skupene je len málo ľudí čo ešte chodí niečo robiť a do tejto roboty chodíme väčšinou len dvaja s Peťom....
             A je problém sa skoordinovať hoci je Peťo invalid čas nemá a pôsobí dojmom koníčkami a robotou veľmi
             vyťaženého človeka tak že je veľmi ťažké nájsť vhodnú dobu keď môže aj to zväčša len na krátkych pár hodín
           Povrch na stenách dutiny pod nánosom piesku vypadá takto.....
             Preto je tu každá vyťažená prepravka vzácna.... Ak tu chceme z toho mať aspoň nejakú trochu dlhšiu dieru
             je nutné ju vykopať...
             Jazero je už opustené voda schladla a sezóna sa už skončila....
             Dušan sa bol mrknúť na našu robotu no ale nie je nám vraj čo závidieť.....
              Ešte posledná prepravka a jucháme domov.... inak v diere je fajn teplo a vonku dosť kosno
              Dušan už vyhrieva auto aby sme sa nalodili do vyhriateho interiéru....
             Potrvá nejaký čas kým sa tu opäť objavíme....
              Minimálne zas o dva týždne.....
            Peťo bude mať teda minimálne 2 týždne pokoj a nikto ho nebude otravovať z nejakými dierami....
            Radšej by pracoval hore v ponore, alebo na Dubnej skale, alebo v Turskej doline tam kde sú prievany
            Na Dubnej skale je to v Syslej diere ale tam bez techniky nie je šanca bez zbíjačky a centrály a s dvojhodinovými
            akciami by sme sa tam nikam nepohli. A peťo sotva dá dlhšie akcie.....
             Navyše tu máme oporu v základni aspoň zatiaľ.....
              Pôvodná stena dutiny má zvláštnu drsnú pätinu.....


Kongresmani odhalili tajný program americké armády na postřikování míst radioaktivními látkami
 
Podľa záznamov armády boli tisíce nevinných ľudí vystavených jedovatým chemikáliám použitím v postreku prostredníctvom konzumácie potravín a podaním injekcií.
Myšlienka toho, že vláda Spojených štátov zámerne a účelovo rozprašovala, očkovala a jedlom podávala nebezpečné chemikálie nespočetnému množstvu občanov v období Studenej vojny, je jedna „šialená konšpiračná teória“, ktorá je zdokladovaná dôležitými dôkazmi.
Teraz ale došlo k tomu, že traja členovia amerického Kongresu požadujú konečné odpovede.

Čo sa vlastne dialo?

Demokratickí kongresmani William Lacy Clay za štát Missouri, Brad Sherman z Kalifornie a Jim Cooper z Tennessee predstavujú oblasti, v ktorých záznamy armády odhaľujú, že americká vláda vykonala tajné testovanie sulfidu zinočnatého s obsahom kadmia a rádioaktívnych častíc na svojich zraniteľných a chudobných obyvateľoch.
Odhalenia, ktoré obsahovali informácie o obetiach v Spojených štátoch Amerických, Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska a v Kanade, sa nedávno objavili v knihe s názvom „Za hmlou: čomu vystavil Program jadrových zbraní americkej Studenej vojny nevinných Američanov“, ktorej autorkou je profesorka Lisa Martino-Taylor.
Martino-Taylor uviedla, že svoje skúmanie zdravotných účinkov rádioaktívnych materiálov a testov, ktoré boli uskutočnené na zraniteľných skupinách obyvateľstva, začala v St. Louis bez toho, že by k tomu bola dostala nejaký súhlas.
Jej výskum mal slúžiť na vypracovanie doktorandskej dizertačnej práce na University of Missouri, v Columbii. Keď svoju prácu spolu s predbežnými výsledkami výskumu predstavila v septembri 2012 kolokviu, bola šokovaná pozornosťou, ktorá sa jej práci dostala.
„Mnoho ľudí zo St. Louis a po celom svete malo záujem o moju prácu. Zároveň boli zjavné ich obavy z tajných vojenských štúdií, ktoré boli predmetom môjho výskumu,“ povedala Martino-Taylor.
„Teraz, po uplynutí piatich rokov, sa na mňa stále obracajú s otázkami. Moja kniha „Za hmlou“ je výsledkom ďalších piatich rokov výskumu.
V knihe prinášam nové zistenia, širší kontext a ďalšie dôkazy o tom, ako americká armáda vystavila zraniteľné skupiny obyvateľov ožiareniu a pôsobeniu škodlivých chemikálií v rámci utajovaných testov, ktoré mali slúžiť na vývoj rádiologických zbraní.“
Martino-Taylor pre Associated Press uviedla, že jej výskum bol založený na tom, že v zmysle Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, podávala žiadosti o poskytnutie konkrétnych informácií, a tak sa dostala k dokumentom a záznamom armády, ktoré predtým neboli zverejnené.
Takýmto spôsobom sa dostala aj k verejným záznamom a publikovaným článkom. V priebehu svojho výskumu zistila, že malá skupina výskumníkov „pracovala na vývoji rádiologických zbraní a neskôr aj na vývoji „kombinovaných zbraní“ využívajúcich rádioaktívne materiály spolu s chemickými alebo biologickými zbraňami.“
Povedala, že „vo väčšine prípadov sa zamerali na najzraniteľnejšie spoločenstvá. Zamerali sa na deti. Zamerali sa na tehotné ženy v Nashville. Chorých ľudí v nemocniciach. Zamerali sa na štátny sektor. Zamerali sa na menšinové obyvateľstvo“.
Keď v 50. rokoch minulého storočia postrekovali chemikáliami s obsahom rádioaktívnych materiálov polia v St. Louis, Mary Helen Brindell, ktorá má teraz 73 rokov, pre The AP povedala, že ona si pamätá, ako letka zelených lietadiel prelietala nad ich hlavami vtedy, keď hrávala baseball so svojimi priateľmi a ako bolo potom všetko pokryté „jemnou práškovitou látkou, ktorá sa prilepila na kožu.“
Brindell povedala, že odvtedy trpí „rakovinou prsníka, štítnej žľazy, kože a maternice“ a jej sestra zomrela na zriedkavú formu rakoviny pažeráka. „Chcem len to, aby to vláda vysvetlila. Prečo ste to ľuďom urobili?“
Výskum, ktorý bol podkladom dizertačnej práce Martino-Taylor z roku 2012 prilákal toľko pozornosti, že armáda zahájila interné vyšetrovanie a, čo asi nikoho neprekvapí, dospela k záveru, že oni neurobili nič zlé a nikoho zdravie tým predsa neohrozili.

Netýkalo sa to len USA, ale aj iných štátov

Martino-Taylor pre The AP uviedla, že útočný Program rádiologických zbraní bol „najvyššou prioritou vlády“ a testovali ho na „nič netušiacich ľuďoch po celom území USA, ako aj v určitých častiach Anglicka a Kanady.
Títo ľudia boli vystavení potenciálne smrtiacemu materiálu, ktorý bol rozstriekaný do ovzdušia, na verejné priestranstvá, bol podávaný spolu s jedom a vstrekovaný do ľudských tiel injekciami.“
Testovanie postihlo množstvo obetí – tisíce chudobných, tehotných žien v Nashville, Chicagu a San Franciscu, ktorí úplne nevedomky, pri svojej prvej prenatálnej návšteve u gynekológa dostali injekciou zmes, ktorá obsahovala rádioaktívne železo, tisíce študentov, ktorí boli vystavení „radiačným poliam“, vytvoreným na rôznych vysokých školách a univerzitách v Kalifornii.
Hovorca kancelárie kongresmana Coopera pre The AP, ako reakciu povedal to, že v súčasnosti sa hľadá viac informácií z archívov legislatívneho styku armády.
„Žiadame o poskytnutie podrobnosti o úlohe Pentagonu v celej afére, spolu s poskytnutím všetkých detailov o spolupráci Pentagonu s akoukoľvek z výskumných inštitúcií a iných organizácií. Tieto odhalenia sú šokujúce, znepokojujúce a bolestivé.“
Kongresman Sherman povedal, že on hľadá dodatočné informácie, ktoré by mali byť na Ministerstve energetiky a chce dostať prieskum o tých ľuďoch, ktorí absolvovali vysoké školy, testované radiačným poľom.
Chce, aby sa zistilo, či trpeli chorobami, napríklad rakovinou.
Kongresman Clay pre The AP povedal, že osloví Výbor pre ozbrojené sily a bude požadovať „celú pravdu o tomto testovaní“ a aj vysvetlenie, prečo boli Američania používaní na výskum ako „morčatá“.
 https://ac24.cz/-/kongresmani-odhalili-tajny-program-americke-armady-na-postrikovani-mist-radioaktivnimi-latkami?redirect=%2F-%2Fnevydareny-start-lode-sojuz-havarie-rakety-a-nouzove-pristani%3Fredirect%3D%252F

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Kaňon Mostnica pri Bohinskom jazere Slovinsko tento kaňon pri bohinskom jazere by bol v programe mnb ochutnávka paráda Bohinské ...